Disco Elysium zmierza na konsole, wersja na Nintendo Switch potwierdzona

1 minuta czytania

Debiutancka gra małego estońskiego studia ZA/UM niespodziewanie okazała się jedną z najlepszych produkcji poprzedniego roku. Przy okazji z gracją zdobyła koronę najlepszego cRPG AD 2019, a sposób prowadzenia narracji zyskał ogromne uznanie zarówno krytyków, jak i samych graczy. Nie dziwi zatem, że developerzy kują żelazo póki gorące i w pocie czoła starają się dać możliwość ogrania produkcji jak największej rzeszy pasjonatów gatunku.

disco elysium

Aleksander Rostov, dyrektor artystyczny studia, oficjalnie ujawnił, że firma poświęca teraz większość energii na przeniesienie “Disco Elysium” na pozostałe trzy wiodące platformy – PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Wtóruje mu główna scenarzystka, Helen Hindpere, która szczerze stwierdza, że gra trafi na konsole “już wkrótce”. Szczegółów póki co nie znamy, lecz twórcy dyskretnie dają do zrozumienia, że dowiemy się o nich także niedługo.

Przy okazji studio pracuje nad przetłumaczeniem gry na kilka nowych języków (w chwili obecnej dostępna jest tylko angielska oraz chińska lokalizacja). Nieoficjalnie mówi się, że jedną z nich ma być polska wersja produkcji, lecz obecnie twórcy na pytanie o szczegóły translacji nabierają wody w usta, ciskają frazesami i stwierdzają, że są małą niezależną firmą, której zależy na tym, aby ich dzieło trafiło do jak największej liczby fanów.

Cóż, pozostaje tylko cierpliwie czekać i liczyć na dobre wieści z obu frontów.

Źródło: gamingbolt.com

Komentarze

0
·
Czekam i kupuję, jak tylko wyjdzie.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...