wampir_maskarada

Crux - Nexus #2

Crux
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Crux
  • Data wydania 4 grudnia 2013
  • Data wydania oryginału 27 sierpnia 2013
  • ISBN 978-83-64030-22-2
  • Wydawnictwo Drageus
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Minęło pięć miesięcy od chwili, gdy Nexus 5 trafił do sieci publicznej. Świat stał się innym, bardziej niebezpiecznym miejscem.

W Stanach Zjednoczonych terroryści – bojownicy Frontu Wyzwolenia Postludzi – używają Nexusa, aby zmieniać kobiety i mężczyzn w ludzkie bomby zegarowe, wymierzone w prezydenta oraz jego sojuszników. Rządowy naukowiec, w sekrecie uzależniony od Nexusa, dowiaduje się więcej, niż chciałby wiedzieć, na temat sił odpowiedzialnych za ostatnie zabójstwa.

W Tajlandii Samantha Cataranes odnalazła radość i spokój wśród dzieci urodzonych z Nexusem w mózgach. Kiedy jej nowej rodzinie zagrozi niebezpieczeństwo, nie zawaha się przed niczym, żeby ochronić bliskich.

W Wietnamie Kaden Lane i Feng ukrywają się przed łowcami nagród. CIA, jako jedna z wielu organizacji, wyznaczyła nagrodę za głowę Lane’a. Kade wie, że musi powstrzymać terrorystów nadużywających mocy Nexusa, zanim rozpętają wojnę na skalę globalną pomiędzy ludźmi i postludźmi. Ale żeby to zrobić, musi najpierw pozostać przy życiu i nie dać się złapać.

W Szanghaju Ling Shu, dziecko postczłowiek, zrobi wszystko, aby uwolnić swoją zuploadowaną matkę z rąk chińskich władz.

Pierwsze strzały w wojnie między ludźmi a postludźmi padły. Świat już nigdy nie będzie taki sam.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Ramez Naam swoją przygodę pisarską z fantastyką rozpoczął od „Nexusa”, niebywale dobrej książki science fiction, oferującej obiektywne podejście do kwestii światowych potęg oraz ciekawą wizję świata, w którym nie ma prostego podziału na dobro i zło. Mówiąc szczerze, zostałem wzięty z zaskoczenia, bo nie spodziewałem się dzieła tak wyjątkowego. Przed „Cruxem” stało jednak trudniejsze zadanie, bo znając już możliwości autora, miałem dosyć wygórowane oczekiwania. Czy drugi tom serii o... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Nexus
    #1 Nexus
Wczytywanie...