wampir_maskarada

Ciotka Sass i inne opowieści świąteczne

Ciotka Sass i inne opowieści świąteczne
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Aunt Sass Christmas Stories
  • Data wydania 19 listopada 2014
  • Data wydania oryginału 1941
  • ISBN 978-83-7686-297-2
  • Wydawnictwo Jaguar
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Są różne sposoby opowiedzenia historii. W tej autobiograficznej książce bohaterowie- ekscentryczna cioteczna babka, chiński kucharz i bezczelny były dżokej- zjawili się, by pokazać perypetie autorki, począwszy od czasu jej dzieciństwa. Podobnie jak książkowa Mary Poppins, pojawiają się w życiu dziecka kiedy najbardziej ich potrzebuje oraz, chociaż wydawałoby się to niemożliwe, stają się przyjaciółmi małej dziewczynki. Czarujące, tkliwe i poruszające historie, które ofiarują jej jako gwiazdkowe prezenty, mają w sobie to wszystko co sprawia, że Święta Bożego Narodzenia stają się magiczne. Fascynujące dla każdego kto, po obejrzeniu „Ratując Pana Banksa” chciałby dowiedzieć się więcej o wczesnym życiu P. L. Travers i poznać kobietę, która była inspiracją do postaci Mary Poppins.

Zawarte w tej książce opowieści P. L. Travers rozdawała swoim przyjaciołom na prezenty. Jej bohaterowie – cioteczna babka, chiński kucharz i były dżokej – ofiarowali małej dziewczynce trzy opowieści, które uczyniły Boże Narodzenie magicznym.

Tytułowa ciotka Sass to inspiracja dla stworzenia postaci Mary Poppins.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Niekiedy literatura pisana jest nie z myślą o dużym gronie odbiorców, lecz jako prezent dla najbliższych. Tak właśnie było w wypadku trzech opowiadań, które Pamela L. Travers napisała i wydała w latach czterdziestych ubiegłego stulecia. Historyjki nigdy nie trafiły do księgarń, ponieważ autorka od razu założyła, że książeczki będzie rozsyłała bliskim i przyjaciołom w formie świątecznego prezentu. Na szczęście dla czytelników, opowieści w końcu doczekały się wydania, a nawet polskiego... czytaj dalej...

Wczytywanie...