Cienie spoza czasu

Cienie spoza czasu
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Cienie spoza czasu to wyjątkowa i niepowtarzalna antologia. Nie jest to zwykły przedruk z zagranicznej książki. Aby stworzyć Cienie... przekopaliśmy kilkadziesiąt anglojęzycznych antologii poświęconych Lovecraftowi i wybraliśmy z nich same, naszym zdaniem najciekawsze i najbardziej porywające historie stworzone przez wielkich, znanych autorów. Rzadko zdarza się, by w jednej książce pojawiły się obok siebie takie nazwiska, jak Alan Moore, Kim Newman, Graham Masterton, Ian Watson i Alan Dean Foster. Różni autorzy podchodzą w niekonwencjonalny sposób do Mitologii Lovecrafta.

Znajdziecie tu klasyczny horror, sensację, elementy SF i kryminału, będzie brutalnie i poetycko, będzie bardzo współcześnie i blisko oryginału. Mówiąc krotko Cienie spoza czasu to prawie 400 stron możliwie jak najbardziej nieszablonowego podejścia do twórczości Samotnika z Providance.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Talent i twórczość H. P. Lovecrafta miały wpływ chyba na wszystkich pisarzy nurtu grozy kilku, kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu ostatnich lat. Podobno nawet każdy z nich napisał przynajmniej jedno opowiadanie w uniwersum Wielkich Przedwiecznych. Niestety, wszystkie są wydawane głównie na zachodzie Europy. Często mam wrażenie, że poza okrojoną społecznością, w Polsce popularność Lovecrafta wśród czytelników jest znikoma. A jednak nadal każdy miłośnik fantastyki słyszał to nazwisko... czytaj dalej...

Wczytywanie...