wampir_maskarada

Carrie

Carrie
Ocena użytkowników
6,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka – religijna fanatyczka – za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetką o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

„Carrie” to debiut Kinga. 18 października na ekrany polskich kin wejdzie nowa ekranizacja powieści, w rolę głównej bohaterki wcieliła się Chloë Grace Moretz, natomiast jej matkę zagrała Julianne Moore.


King to niekwestionowany mistrz opowieści.

„The Los Angeles Times”

Mocne wrażenia gwarantowane!

„The New York Times”

Przerażająca powieść, której nie można odłożyć do ostatniej strony.

„Chicago Tribune”

Mistrzowska historia, makabryczna jak diabli!

„Publishers Weekly”

Wyobraźnia Kinga nie ma sobie równych!

„The Observer”

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Carrie" to debiutancka powieść pisarza i wszystkie niedociągnięcia można by tłumaczyć brakiem doświadczenia, obycia literackiego, poszukiwaniami własnego stylu. Można by, gdyby w wypadku tej powieści dało się znaleźć jakieś niedociągnięcia warsztatowe czy też fabularne. Daleka jestem tutaj (tutaj i w ogóle) od idealizowania literatury, bo jak wiadomo, nie o to chodzi. Rzecz nie w tym, żeby zachwycać się wszystkim co popularne czy po raz kolejny ekranizowane. Przyjemność czytania opiera się... czytaj dalej...

Wczytywanie...