Bicz Boży - Ja, inkwizytor #3

Bicz Boży
Ocena użytkowników
7.66 Średnia z 16 ocen
Twoja ocena

"Ja, inkwizytor: Bicz Boży" – pierwsza powieść Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie i jednocześnie najdłuższa książka z cyklu "inkwizytorskiego".

Jacek Piekara tak mówi o tej powieści: "Bicz Boży to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa prowadzonego przez młodego jeszcze inkwizytora, śledztwa w którym główne role grają spryt, bezwzględność oraz wierność tezie, że sprawiedliwość jest ważniejsza od prawa. To również opowieść, w której Czytelnik między innymi dowie się o podejrzeniach co do zniknięcia Jezusa Chrystusa, pozna niektóre tajemnice Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium, a także usłyszy przepowiednię dotyczącą przyszłości samego Mordimera".

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wyobraźcie sobie świat, w którym Jezus zstąpił z krzyża i osądził niewiernych, wyrżnął w pień całą Jerozolimę, po czym na czele armii udał się do Rzymu, gdzie przykładnie ukarał cesarza Tyberiusza. Potem zniknął, powołując jednak wcześniej Święte Inkwizytorium, by stało na straży jedynej świętej wiary. Pomyślcie o rzeczywistości, w której ludzie modlą się do Matki Boskiej Bezlitosnej i Jezusa Najmściwszego. Brzmi to jak bluźnierstwo, jest to jednak jedno z najbardziej fascynujących polskich... czytaj dalej...

Książki z cyklu

 • Wieże do nieba
  #1 Wieże do nieba
 • Głód i pragnienie
  #4 Głód i pragnienie
 • Dziennik czasu zarazy
  #5 Dziennik czasu zarazy
 • Kościany galeon
  #6 Kościany galeon
 • Przeklęte kobiety
  #7 Przeklęte kobiety
Wczytywanie...