Zmarł Krzysztof Kolberger

1 minuta czytania

krzysztof kolberger

Kolejne smutne wieści dla rodzimej kultury i dubbingu. Wybitny polski aktor filmowy i teatralny, Krzysztof Kolberger, zmarł w wieku 60 lat. Odszedł w Warszawie, przegrywając długoletnią walkę z nowotworem. Człowiek obdarzony niezwykłym talentem i charyzmą, posiadacz jednego z najpiękniejszych głosów w Polsce. Jego nieskazitelna dykcja, znakomite posługiwanie się polszczyzną oraz przenikliwy głos, przyniosły mu poklask i rzesze wiernych fanów.

„To nie było w charakterze Krzysztofa, by epatować chorobą. Robił to dyskretnie. Jego pojedynek ze śmiercią był pojedynkiem bardzo kameralnym.” – mówił wzruszony Jan Englert.

Graczom pokazał się z najlepszej strony i jego praca nad „Baldur’s Gate II” oraz „Fallout 3” do dziś jest znakomitym przykładem tego, że jeśli zatrudni się utalentowane i kompetentne osoby, to rodzimy dubbing może spokojnie konkurować z tym angielskim albo nawet go przebić. Pan Krzysztof był zwyczajnie gwarantem dobrej lokalizacji.

W „Baldur’s Gate II” wcielił się w postać socjopatycznego i chorobliwie ambitnego arcymaga – Jona Irenicusa. Joneleth do dziś jest największym, nie bójmy się tego brzydkiego słowa, skurwielem w historii gier komputerowych i Krzysztof Kolberger dołożył swoją sporą cegiełkę do tego sukcesu.

Osiem lat później powrócił do dubbingu rolą w „Fallout 3”. Odtwarzał postać Johna Henry'ego Edena, maniakalnego i żądnego władzy polityka, którego jedynym celem jest uzyskanie coraz większej potęgi. Próbka do pobrania stąd, dzięki serwisowi Dubscore.

Krzysztof Kolberger to kolejna z postaci, która nie umrze nigdy i na zawsze pozostanie w sercach oraz umysłach graczy.

Komentarze

0
·
;'[ [']

Kurczę pamiętam jak chodziłam do gimnazjum to ściągnęłam sobie audiobook "Pana Tadeusza" i on czytał. Dzięki niemu bez problemu nauczyłam się na pamięć jakieś 200 wersów. Sprawdzałam też kilka innych interpretacji i jego była wg mnie najlepsza.
0
·
Czarny Tokar. Proszę, nie pisz nigdzie mojego imienia i nazwiska...

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...