Jedną z rzeczy, które mogą nas skłonić do obejrzenia niektórych produkcji, są opisywane przez nich miejsca i czas. W końcu, ludzie chętnie dają szansę pozycjom, dzięki którym mogą poczuć dumę ze swej historii czy kraju. Dlatego myślę, że znajdzie się kilka osób zainteresowanych anime, którego wydarzenia będą miały miejsce w Polsce.
Archiwum Burzowego Światła Sandersona to seria, która od czasu debiutu w 2010 roku zyskała sobie spore grono fanów. Co więcej, Sanderson już jakiś czasu temu mówił o swoim zamiłowaniu do gier. Tak więc chyba należało się spodziewać, że w końcu nawiąże jakąś współpracę w tej sprawie. Mianowicie, pojawiło się ogłoszenie o powstawaniu tabletopowego RPG opartego na świecie Roshar.
Festiwal Remcon 2025 odbędzie się w dniach 21-23.02.2025 w AmberExpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11. Portal Game Exe wśród patronów medialnych wydarzenia.
Remcon to trzydniowe wydarzenie wielotematyczne ze szczególną przewagą motywów fantastyczno-dalekowschodnich. Odbywa się cyklicznie co roku w ostatni weekend lutego w AMBEREXPO, jest to już siódma edycja wydarzenia.
Festiwal składa się z kilku części, główną częścią Remconu są oczywiście atrakcje w Mainroom, na którym będziecie mogli doświadczyć koncertów, konkursu cosplay, występów, czy też różnych pokazów. Nie zabraknie osobnej hali na atrakcje głośne, w których będzie można spróbować swoich sił w rozmaitych grach muzycznych czy rytmicznych oraz hali cichej do spokojnego grania w planszówki i RPGi.
Warto też wspomnieć o części salowej wydarzenia, w której będzie można zaznać standardowej części prelekcyjno-konkursowo-warsztatowej Remconu oraz skorzystać z pobliskiej strefy komputerów i konsol retro, która pozwoli cofnąć się w czasie i poznać urok elektroniki tamtych lat.
Do wydarzenia pozostaje jeszcze nieco czasu, więc dopiero wkrótce będą pojawiać się kolejne szczegóły. Uwadze polecamy również stronę Festiwalu Remcon remcon.pl, a zwłaszcza zakładkę FAQ, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dla chcących wziąć udział w festiwalu.
"Ukryta królowa" Petera V. Bretta, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, to przykład utworu, przy którym autor wykazał harmonię sprzeczności: pełni talentu i braku pomysłu na dzieło.
W "Ukrytej królowej" pałeczkę przejmuje nastoletnie potomstwo głównych bohaterów Cyklu Demonicznego. W związku z tym, jak często to bywa, następuje pewne zwolnienie tempa wydarzeń. Budują oni bowiem mozolnie własne miano. W jakimś stopniu ciężar opowieści spada nie na rozwój bohaterów, lecz ich zmaganie się z dziedzictwem przodków. Jako, że są oni dobrze usytuowani i uprzywilejowani, są to problemy, z którymi nie sposób się utożsamić. Tymczasem rozterki bohaterów są dość wyraziście wysuwane na czoło.
"Elden Ring" jest pozycją uznawaną za jeden z najlepszych soulslike'ów ostatnich lat. Spory świat, prezentujący sobą mnóstwo mroku, epickie starcia i rozmaite wyzwania dla każdego, kto zechce postawić w nim stopę. Towarzyszy temu także dobrze skonstruowana fabuła, przy której studio skorzystało z pomocy George'a R. R. Martina. Ostatnie wydarzenia pokazują też, że pozycja ta ma jeszcze całkiem sporo do ukazania. Czy jest też szansa, że Ziemie Pomiędzy ukażą się również w formie książkowej?
Dawno nie było gry, która sprawiła mi tyle prostej radochy, co “Neon White”. Skrojona na miarę, pozbawiona zbędnych elementów i oparta o bardzo satysfakcjonującą mechanikę rozgrywki. Nie jest grą doskonałą, można znaleźć w niej parę wad, ale w ogóle nie wpływają one na ocenę całości. To wyśmienita produkcja na letnie granie. Zacząłem trochę od końca. Czym właściwie jest “Neon White”?
- 1 strona