Pusty horyzont

Pusty Horyzont – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
pusty horyzont

Przy wszystkich zajęciach, jakie znajdzie sobie człowiek, czasem ciężko wygospodarować czas na przyjemności. Jednak odrobina dobrej organizacji okazjonalnie pozwala osiągnąć w tej kwestii zdumiewające rezultaty. Poza tym warto mieć w obowiązkach coś, co nie tylko nam nie przeszkadza, ale też relaksuje. Tak więc miło jest mi dziś się do was zwrócić z przemyśleniami na temat kolejnej części przygód Beniamina Ashwooda, zatytułowanej "Pusty Horyzont".

Beniamin i jego kompania nie mogą złapać tchu. Od czasu bitwy o Szczelinę zagrożenie stwarzane przez demony tylko się pogarsza, nadal brakuje sposobu na rozwiązanie problemu, a do tego Sanktuarium wciąż stąpa im po piętach. Nie mając innych opcji, muszą postawić wszystko na jedną kartę: wybrać się do pustynnej krainy Dirhadji, gdzie mogą przebywać magowie dysponujący wiedzą, która pozwoli im na uporanie się z zagrożeniem. To jednak oznacza kolejną niebezpieczną, grożącą śmiercią eskapadę. Ale czy paląca pustynia i zamieszkujący ją brutalni koczownicy mogą być gorsi od czegokolwiek, z czym spotkali się do tej pory?

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

world of warcraft

29 czerwca do polskich księgarń trafił kolejny tytuł z serii Blizzard Legends: "Dzień smoka" Richarda A. Knaaka. Z kolei 27 lipca ukaże się długo wyczekiwana "Sylwana" autorstwa Christie Golden.

Wciąż dopisywane kolejne rozdziały historii sprawiają, że uniwersum Warcrafta staje się niczym niekończąca się opowieść. Jedni bohaterowie odchodzą, a ich miejsce zajmują nowe pokolenia herosów. Część fanów z entuzjazmem przyjmuje dalsze losy swych ulubieńców i ich potomków, towarzysząc im w wiekopomnych bitwach w kolejnych rozszerzeniach do gry World of Warcraft. Inni zaś z sentymentem wracają do przeszłości, przeżywając drugą młodość na klasycznych serwerach. Nadchodzące nowości książkowe niewątpliwie uradują zarówno jednych, jak i drugich.

Wiedźmin

1 lipca wybiła 20. rocznica istnienia studia CD Projekt RED. Z tej okazji polski developer ma w planach zorganizowanie specjalnych streamów, podczas których widz usłyszy wspomnienia związane ze studiem oraz tworzeniem wydanych już gier. Pierwsze z wydarzeń zgodnie z wiadomością opublikowaną na Twitterze będzie można oglądać na oficjalnym kanale CD Projekt RED już 6 lipca o godzinie 16:00 czasu polskiego.

witcher 3 wild hunt,cd projekt red,party

Według zapowiedzi studia stream rozpocznie się tam, gdzie wszystko się zaczęło – w Wyzimie. Jednym z przewodników podczas nostalgicznej podróży będzie współzałożyciel studia CD Projekt RED – Marcin Iwiński.

Szukający wrażeń i emocji mogą również odwiedzić oficjalną urodzinową stronę studia CD Projekt RED, na której każdego dnia pojawiają się nowe wyzwania. Dla najlepszych śmiałków przewidziane są nagrody.

Mass Effect 5
mary demarle,deus ex: human revolution,deus ex mankind divided,marvel's guardians of the galaxy

BioWare w ostatnich miesiącach mocno skupione jest na powiększaniu swoich szeregów. Kilka dni temu informowaliśmy, że do prac nad kolejną częścią “Mass Effect” poszukiwany jest dyrektor ds. projektu poziomów. Niedawno kanadyjskie studio pochwaliło się, że w zespole scenarzystów pojawiła się nowa osoba, która w przeszłości pracowała nad głośnymi tytułami – “Deus Ex: Human Revolution”, “Deus Ex: Mankind Divided” oraz “Marvel's Guardians of the Galaxy”.

Mowa o Mary DeMarle, która opuściła studio Eidos Montreal. Aktualnie nie wiadomo, w który projekt BioWare scenarzystka zostanie zaangażowana. Kanadyjczycy pracują aktualnie również nad “Dragon Age: Dreadwolf”, ale tytuł ten jest na stosunkowo zaawansowanym poziomie oraz ma już uformowany zespół scenarzystów, którego liderem jest Patrick Weekes. Oznacza to, że Mary DeMarle mogłaby wziąć udział w pracach nad kolejnym “Mass Effect”.

Mary DeMarle podczas “The Game Awards 2021” zdobyła główną nagrodę w kategorii “Best Narrative” za tytuł “Marvel's Guardians of the Galaxy”. Takie wyróżnienie pokazuje, że scenarzystka świetnie się czuje w swojej roli i dobrze rozumie potrzeby fanów w kwestii wykreowanej historii.

The Last of Us

The Last of Us – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
the last of us

Od premiery "The Last of Us" minęło już kilka lat. Dosyć szybko została okrzyknięta grą roku, a internetowe opinie czy głosy licznych znajomych zdawały się potwierdzać ten tytuł. Niejednokrotnie słyszałem: "musisz zagrać, to najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem". Jako że bardzo dobrze wspominam inną serię od Naughty Dog – "Uncharted" – i uwielbiam postapokaliptyczne uniwersa skoncentrowane na zombie, koniec końców odpaliłem zremasterowaną wersję "The Last of Us" na PS4.

Baldur's Gate III
baldur's gate 3

Niemal dwa miesiące minęły od ostatniej poprawki do "Baldur's Gate 3", stąd też belgijskie studio Larian postanowiło przygotować nas na kolejny patch. Dzisiaj nie dowiemy się, jakie nowe elementy znajdą się w grze lub też co zostanie przebudowane, ale twórcy uspokajają i przypominają o krokach, jakie powinni podjąć posiadacze dotychczasowej wersji w sytuacji, gdy chcą dokończyć swoją przygodę,

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn
batman biały rycerz przedstawia harley quinn

"Harley Quinn" to komiks o Batmanie tyleż oryginalny, że "Gacka" w nim niewiele – odsiaduje on właśnie w więzieniu wyrok dziesięciu lat pozbawienia wolności. Joker tymczasem nie żyje, pozostali najgroźniejsi przestępcy również. Czyżby Gotham miałoby mieć zatem spokój? Nic bardziej mylnego!

Natura nie znosi próżni – tę w przestępczym światku próbują wypełnić Producent i Gwiazdka. W mieście dochodzi do serii morderstw, których ofiarami padają miejscowe gwiazdy filmowe złotego wieku kina. Zabójstwa są okrutne i stylizowane na te, które wcześniej popełniał Joker. Sceny śmierci sprawca nagrywa, a skóra ofiar charakteryzowana jest na szarość czarno-białych filmów, w których występowały. Pozostaje jednak jeszcze jedna luka – skoro nie ma Batmana, to któż tych szaleńców powstrzyma? Zadanie to spada na Harley Quinn. Prowadzone w sprawie Producenta i Gwiazdki śledztwo jest thrillerem z elementami akcji. Wątek ten sprawnie przeplatany jest z życiowymi problemami i rozterkami bohaterów, luźno bądź wcale związanymi ze sprawą, acz są one istotne dla całości opowieści.

Wczytywanie...