Dziewczyna, która klaszcze
dziewczyna która klaszcze

Lubicie się bać? Strach to jeden z najbardziej podstawowych atawistycznych instynktów, zapewniających ludzkości przetrwanie, mających motywować organizm do walki bądź ucieczki. Pewnie większość z nas w prawdziwym życiu unika sytuacji stresujących i wyzwalających tę, bądź co bądź, nieprzyjemną emocję. Z drugiej strony w przeważającym odsetku lubimy sięgać po filmy czy literaturę grozy, by móc poczuć dreszczyk i skok adrenaliny bez konieczności stawania oko w oko z realnym zagrożeniem. Bez tej ambiwalentnej fascynacji strachem Stephen King zapewne rejestrowałby się w urzędzie dla bezrobotnych, a Graham Masterton stał w kolejce do opieki społecznej po zasiłek. Just kidding. Pewnie pisaliby supersprzedające się harlequiny. Ale do rzeczy – trzymam właśnie w rękach polski horror (i nie odnoszę się tutaj do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej naszego kraju) – debiut literacki Tomasza Kozła o jakże wdzięcznym tytule "Dziewczyna, która klaszcze". Czy pan Kozioł ma szansę na miano polskiego króla literatury grozy?

Life is Strange: True Colors

Square Enix i Deck Nine powoli rozkręcają machinę promocyjną wokół "Life is Strange: True Colors". W nowym zwiastunie możemy zobaczyć miasteczko Haven Springs, w którym rozgrywać się będzie akcja gry. Naszą przewodniczką jest oczywiście nie kto inny jak Steph Gingrich, którą mieliśmy okazję poznać w prequelu "Before the Strom". Haven Springs jest "małym miasteczkiem o wielkim sercu", położonym w malowniczym zakątku stanu Kolorado i pełnym pięknych widoków na okoliczne góry Kordyliery. Wygląda przecudnie, w niczym nie odstaje od lokacji z poprzednich gier! W akcji zobaczymy je już niebawem – 10 września 2021 roku.

Encased

Encased otrzymało datę premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0
encased otrzymało datę premiery

Gra "Encased" podczas dwóch lat spędzonych we wczesnym dostępie na Steamie zyskała sobie opinię dobrze zapowiadającego się dzieła. Teraz zaś doszły nas wieści, iż tytuł wreszcie ma wypłynąć ze stoczni na szerokie wody i stanie się tak we wrześniu.

Wczytywanie...