Bramy Światłości. Tom 1
bramy światłości. tom 1

Maja Lidia Kossakowska to jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek. Kiedy więc do księgarń wchodzi jej kolejna powieść, można liczyć na szerokie zainteresowanie ze strony czytelników, szczególnie gdy mówimy o sytuacji, w której autorka powraca do swojej słynnej serii. Tak jest w przypadku "Bram Światłości". Podzielone na dwa tomy kontynuują one serię "Zastępy Anielskie". Pierwszy z nich zaczyna się intrygująco, żeby potem przejść do mozolnej podróży bohaterów.

Anielica Sereda przychodzi z informacją o miejscu pobytu Pana. Nie wszyscy aniołowie chcą wierzyć w jej doniesienia, ale dochodzą do wniosku, że grzechem byłoby nie sprawdzić, co się święci, zwłaszcza że równie dobrze może tam się skrywać i planować coś innego i złowieszczego. Dlatego Gabriel zarządza wyprawę, na czele której stawia Daimona, Abaddona Niszczyciela dzierżącego Gwiazdę Zagłady. Wyrusza on wraz z Seredą oraz resztą ekspedycji w Strefy Poza Czasem.

Filmy fantastyczne

Byliście ciekawi, jak wygląda nowe wcielenie ponętnej pani archeolog? Zdjęcia do kolejnego „Tomb Raidera” rozpoczęły się w zeszłym miesiącu w Republice Południowej Afryki, a w roli głównej zobaczymy Alicię Vikander. O filmie wiadomo póki co niewiele, lecz zasadniczo powinien on się opierać na wizerunku oraz historii panny Croft, które mogliśmy doświadczyć w grze z 2013 roku.

tomb raider,alicia vikandertomb raider,alicia vikander

Po mojemu wygląda to całkiem nieźle. Szczególnie, że nigdy nie byłem wielkim fanem castingu Angeliny Jolie, a restart serii sprzed czterech lat przypadł mi do gustu. Oby tym razem nie zadziałała klątwa ekranizacji gier komputerowych, ale o tym zapewne przekonamy się dopiero 16 marca 2018 roku.

PS. Jakość zdjęć jest tragiczna, ponieważ ktoś zrobił je po partyzancku. Na lepszą jakość przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.

Filmy fantastyczne

Po pierwsze, sama nabita broń to za mało, aby zgrywać twardziela.

Może nasz ulubiony mutant się mocno zestarzał i nie jest w tej formie, co kiedyś, ale jego charakter nie stępił się ani trochę. Wytwórnia 20th Century Fox postanowiła wypuścić krótki fragment filmu „Logan: Wolverine”, w którym bohater potwierdza, że nawet postawiony pod ścianą nie daje sobie w kaszę dmuchać i jest mistrzem ciętej riposty.

logan,wolverine

Coś czuję w kościach, że to tylko grzeczna przystaweczka i na dużym ekranie zobaczymy Wolverine'a, którego od dawna chcieliśmy zobaczyć. Nie mogę się doczekać.

Strażnicy Galaktyki

Pieprzeni Strażnicy Galaktyki wracają

Dodał: , · Komentarzy: 0

Disney doskonale wyczuwa pieniądz, dlatego nie szczędzi wydatków na promocję „Strażników Galaktyki 2”, bo wie, że wszystko raczej zwróci się ze sporą nawiązką. Najnowszy materiał zdaje się potwierdzać, że zgodnie z klasyczną zasadą sequeli będzie „więcej, lepiej i mocniej”.

strażnicy galaktyki 2

Obok efektownego zaprezentowania nowych nabytków kosmicznej grupy awanturników, akcji na złamanie karku oraz specyficznego humoru, całość została okraszona klimatyczną muzyką. Fani pierwszej części będą usatysfakcjonowani.

Komiksy

Premiery komiksów – styczeń 2017

Dodał: , · Komentarzy: 2

Styczeń upłynął, więc już na dobre weszliśmy w 2017 rok. Ten rozpoczął się w świecie komiksowym od sporej ilości interesujących premier. Klub Świata Komiksu Egmonta dalej raczy nas wyśmienitymi tytułami o tematyce superbohaterskiej, choć nie tylko – obok "Anihilacji" czy "Miss Marvel" ukazują się następne odsłony serii "Star Wars Legendy" i "Amerykańskiego wampira". Tymczasem Kultura Gniewu wydała drugi tom "Niesłychanych losów Ivana Kotowicza". W rozszerzeniu newsa znajdziecie pełną listę fantastycznych nowości.

Komiksy
Komiksy

Wojna domowa – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Wojna domowa

"Wojna domowa" to jeden z najpopularniejszych komiksów Marvela. Jego zamysł jest dość prosty – skłóćmy ze sobą superbohaterów. Niech stworzą dwa przeciwstawne obozy, które będą toczyły zażartą walkę, a na ich czele postawmy honorowego, uosabiającego amerykańskie ideały Kapitana Amerykę oraz miliardera i geniusza, czyli Iron Mana. Udało się to na tyle, że rysunkowa historia została zekranizowana (oczywiście z pewnymi zmianami w scenariuszu). Film nieszczególnie mnie zachwycił, ale komiksowy pierwowzór to już rozrywka na wysokim poziomie.

Mark Millar szybko przechodzi do najciekawszych wydarzeń. Pierwsze strony pokazują bezpośrednią przyczynę rosnącej niechęci do samowolnych działań bohaterów, którzy mogą dokonywać wiele dobrego, jednak stanowią także zagrożenie dla niewinnych cywili. Pojawia się więc pomysł, żeby rejestrować ludzi obdarzonych nadludzkimi zdolnościami. Ich tajna tożsamość zostanie tym samym ujawniona, bliscy mogą zostać wystawieni na niebezpieczeństwo, a prywatne życie nieodwołalnie ulegnie zmianie. Po stronie nowej ustawy staje Iron Man, natomiast przeciw niej występuje Kapitan Ameryka. Kolejne postacie opowiadają się za jednym bądź drugim, biorąc udział w tytułowej wojnie.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Finał amerykańskiego Super Bowl to przede wszystkim uczta dla fanów sportu, ale w trakcie najdroższych przerw reklamowych zawsze trafi się coś dla nas. Tym razem pojawił się kolejny trailer już piątej części "Piratów z Karaibów".

piraci z karaibów,piraci z karaibów zemsta salazara

Na "Zemstę Salazara", bowiem taki podtytuł nad Wisłą będą nosić nowe przygody Sparrowa i spółki, przyjdzie nam jeszcze poczekać do 26 maja, jednak przed letnią premierą możemy obejrzeć kolejny zwiastun zarówno z udziałem dobrze znanych postaci, jak i tych, które dopiero zadebiutują w serii. No i oczywiście nie może zabraknąć rumu!

Torment: Tides of Numenera

O ile w przypadku takiego mistrza jak Piotr Fronczewski w ciemno możemy przyjąć, że poziom dubbingu będzie stał na ponadprzeciętnym poziomie, to w kwestii Aleksandry Szwed nie możemy niczego przyjąć na dobre zapewnienia. Oczywiście, nie umniejszając aktorce, ale zaufanie zawsze przychodzi z czasem.

aleksandra szwed

Czy poradziła sobie ona w roli Matkini – Szelmy i bezwzględnej zabójczyni, która zdaje się czerpać swojego rodzaju satysfakcję z morderczego fachu? Przekonajmy się, albowiem Techland postanowił podzielić się kilkoma świeżymi próbkami z sesji nagraniowej.

Mass Effect: Andromeda

Do premiery „Mass Effect: Andromeda” pozostały niecałe dwa miesiące, więc przyszedł w końcu czas, aby uchylić rąbka tajemnicy w sprawie głównych filarów ekipy Rydera. Świeże rozdanie oznacza zupełnie nowych towarzyszy, którzy na przestrzeni intrygi będą wspierać naszego protagonistę nie tylko siłą ognia oraz biotyki, lecz również za pośrednictwem dobrego słowa. Czy gracze pokochają ich tak mocno jak druhów poczciwego komandora Sheparda?

mass effect: andromeda

Pierwszym sojusznikiem jest Liam Kosta – idealista gotowy do największych poświeceń, jeżeli w grę wchodzi dobro Inicjatywy Andromedy, jak również specjalista w walce na krótki dystans. Natomiast Cora Harper to jeden ze zdolniejszych biotyków, jakich wydał rodzaj ludzki – prawa ręka Aleca Rydera, eks-komandoska w elitarnym oddziale Asari oraz lojalista, która jednak potrafi nagiąć zasady w momencie, gdy niesie to za sobą zbożny cel. Na sam koniec Pelessaria B’Sayle znana jako „Peebee” – oportunistka, poszukiwacza mocnych wrażeń, dobry duch ekipy.

Tę ostatnią sojuszniczkę bliżej oraz zdecydowanie lepiej przedstawi nam Christine Lakin, aktorka użyczająca głosu wspomnianej Asari. Materiał znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Warhammer 40,000: Dawn of War III

WAAAGH! To jest teraz orkowy news! I orkowe forum. Po to tych śmiesznych człowieczkach w konserwach i czmychających uszatych słabeuszach nadszedł czas na najtfardszych i najbitniejszych chłopakuf w całej galaktyce. Mekaniak muwi, że nasze nowe przygody zostały zawarte w ponad czterdiesto minutofym gameplayu. Chłopaki muwią jednak, że Gorgutz coś słabo ryczy, wienc penie niedługo ktoś skopie jego tyłek i sam zostanie nowym hersztem.

orkowie,warhammer 40.000,dawn of war 3,warhammer 40000: dawn of war 3
Wczytywanie...