Książki fantastyczne

Informacja prasowa

mag, nigdziebądź, neil gaiman,

Wersja preferowana przez autora. Zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym jak markiz odzyskał swój płaszcz". Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło. Kiedy Richard Mayhew pomaga znalezionej na ulicy rannej dziewczynie, jego nudne życie w mgnieniu oka zmienia się nie do poznania. Dziewczyna ma na imię Drzwi, ucieka przed dwoma zabójcami w czarnych garniturach i pochodzi z Londynu Pod. Zwykły odruch litości poprowadzi Richarda w miejsce pełne potworów i aniołów, gdzie w labiryncie mieszka Bestia, a stary Hrabia urządził sobie dwór w pociągu metra. Wszystko to jest dziwnie znajome, a przecież kompletnie obce...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

sqn, dziewczyna z dzielnicy cudów, aneta jadowska

Z przyjemnością informujemy, że już 14 września na rynku pojawi się nowa książka Anety Jadowskiej. Królowa polskiego urban fantasy zaprasza czytelników tym razem do alternatywnej Warszawy. Dziewczyna z Dzielnicy Cudów otwiera serię o Nikicie – twardej kobiecie o zdolnościach berserk, działającej na usługach tajemniczego Zakonu Cieni. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

Książki fantastyczne

Dzisiaj premiera Prawa do życia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

prawo do życia, denis szabałow, prawo do użycia siły

Już dziś premiera najnowszej książki z serii Uniwersum Metro 2033 – Prawo do życia – Denisa Szabałowa. Historia ludzkości to niekończące się wojny. Walka o przeżycie, o środki, o niepodległość, za wiarę, o ideały… Gdzie tu miejsce na przykazanie miłości, na humanizm?! Chcesz żyć? Zabij i zabierz. Oto cała filozofia. Przecież prawo do życia zawsze idzie w parze z prawem do użycia siły.

Książki fantastyczne

Valis – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Kiedy dobrych parę lat temu pierwszy raz zapoznałem się z "Ubikiem" Philipa K. Dicka, zapałałem ogromną chęcią przeczytania wszystkich jego dzieł. Każde było unikatowe, ukazujące w niepowtarzalny sposób chaos, jaki panował w głowie pisarza. Jednak tzw. "Trylogię Valisa", czyli "Valis", "Bożą inwazję" oraz "Transmigrację Timothy'ego Archera" z rozmysłem zostawiłem sobie na późniejszą okazję. Wszelkie opinie, jakie słyszałem, głosiły, że to najtrudniejsze pozycje w dorobku Amerykanina. Wszystkie trzy napisał w kilkanaście dni, co, patrząc na objętość tych książek, jest wynikiem przynajmniej zaskakującym. Stało się tak, bowiem Dick odczuwał już oddech Kostuchy na karku, a musiał podzielić się jeszcze z czytelnikami swoimi różnymi przeżyciami czy poglądami. Wizjoner czy szaleniec? Geniusz czy obłąkaniec? Cóż, nie bez powodu nazywa się go Dostojewskim science fiction.

Czytaj dalej...

Fantastyka w kadrze

Ciepłe dni przemijają i czas przygotować się na chłodniejsze, jesienne wieczory. Porzucić badejki, plażowe piłki, słoneczne bryle i inne letnie akcesoria na rzecz ciepłych skarpet, kubka ciepłego naparu różnorakiego pochodzenia oraz kocyka w kratę. Zapewne zaniedbane zostały także domowe kinoteki, bo kto miał czas robić maratony filmowe, gdy na oknem jasno do 22:00? Ale na szczęście jesień to istne żniwa dla kinomanów – nowe filmy, premiery serialów i kontynuacje.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

A wrzesień rozpocznie się od bioinżynieryjnego cudu, morderczego słodkiego dziecka Morgan. A jeśli wolicie domowe zacisze to do swojego domu zaprasza Kate Beckinsale w klasycznym horrorze o nawiedzonej posiadłości.

Polcon 2016

Polcon 2016 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 1

Nieuchronnie zbliża się koniec lata oraz – dla niektórych – wakacji, ale nie sposób się nudzić, ponieważ konwentowy kalendarz na to nie zważa: wypchany jest przeróżnymi imprezami, odbywającymi się niezależnie od aury pogodowej i rozsianymi po całej Polsce. Tym razem pojechałem do miasta zamieszkanego przez krasnale (kto by pomyślał, że jest ich już prawie 300!) na wyjątkowo długi konwent, który trwał aż pięć dni – od czwartku do poniedziałku. Oczywiście mowa tutaj o Polconie, wydarzeniu organizowanym każdego roku w innym mieście. Tym razem po raz kolejny miałem okazję odwiedzić Wrocław (i Halę Stulecia, gdzie zorganizowano konwent), żeby sprawdzić, jakie nowe teksty pojawiły się w literackim świecie polskiej fantastyki.

polcon
Fallout 4

Nuka World już w Falloucie 4

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Bethesda udostępniło ostatni, szósty, dodatek do gry "Fallout 4" pt. "Nuka World". Rozszerzenie jest dostępne zarówno na PC, jak i na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a jego koszt to około 80 zł.

nuka world

DLC wprowadzi do produkcji opanowany przez gang Raidersów stary park rozrywki, związany z popularnym w postapokaliptycznym świecie "Fallouta" napojem Nuka Cola.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jeżeli czekaliście, to już jest! Gra "Wiedźmina 3: Dziki Gon" zadebiutowała dziś w wersji Game of the Year. W skład finalnego pakietu wchodzi podstawowa wersja produkcji, szesnaście mini DLC oraz dwa duże dodatki, czyli "Serca z Kamienia" oraz "Krew i Wino". W związku z premierą nowej edycji, opublikowano też świeżutki zwiastun oraz nową łatka do gry.

wiedźmin 3
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

W galaktyce istnieją relatywnie młode rasy jak ludzie (albo pokojowi Tau, którzy żyją w Ultima Segmentum). Jednakże miliony lat temu miała miejsce wojna pomiędzy dwiema starożytnymi rasami: Przedwiecznymi i C'tan.

Jedną z najstarszych ras w galaktyce są powiązani z C'tan Nekroni. Osiągnięcia tej rasy w dziedzinie technologii są dla innych wręcz niewyobrażalne. Sposób, w jaki operują oni swoją maszynerią, po dziś dzień pozostaje zagadką.

xeno

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Nagroda im. Arthura C. Clarke'a 2016 – laureat

Dodał: , · Komentarzy: 0
award, arthur c clarke

W minionym tygodniu rozdano jedną z bardziej znaczących nagród na brytyjskiej scenie literatury sci-fi – im. Arthura C. Clarke'a. Najdonioślejszym dziełem pisarz, będącym patronem wyróżnienia, jest oczywiście książka "2001: Odyseja Kosmiczna", która została zekranizowana przez Stanleya Kubricka przy współpracy z Clarkiem. Charakterystyczną cechą tej nagrody jest bonifikata pieniężna, która wzrasta z każdym kolejnym rokiem o jednego funta, w tym jest to 2016 GBP.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureat nagrody.

Wczytywanie...