Fallout 2

Tytuł newsa mówi w zasadzie wszystko – gry "Fallout" oraz "Fallout 2" (plus spin off cyklu: "Fallout Tactics: Brotherhood of Steel") można pobrać za darmo ze strony GoG.com. Ta wspaniała (bo inaczej tego nie mogę określić) oferta jest częścią zimowej wyprzedaży na stronie. Ceny niektórym produktów spadły z tej okazji nawet o 80%, myślę więc, że warto pobuszować trochę po GoGu.

fallout

Ps. Sugeruję przy tym się pospieszyć, jak pisze te słowa, do końca wyprzedaży pozostało tylko 16 godzin!

Filmy fantastyczne

Godzilla – zwiastun filmu

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wszyscy pamiętamy nieszczęsną zachodnią interpretację "Godzilli" Rolanda Emmerich, która... Jakby to ująć – była. I w zasadzie tyle o niej można powiedzieć. Cóż, Hollywood dobrym markom nie odpuszcza łatwo – tym razem za legendarnego potwora demolującego (lub ratującego) Tokio, wziął się Gareth Edwards, reżyser znany choćby z innego filmu o potworach, "Strefy X".

godzilla, logo

Poniżej w rozszerzonej części newsa możecie obejrzeć zwiastun filmu. Premiera obrazu zaplanowana została na maj 2014 roku.

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Tu Trzewik z Portalu – dziś będzie krótko i na temat, bo sprawa jest prosta jak sumienie krasnoludzkiego woja...

pionek, grafika

W ten weekend odbywa się Pionek, czyli gliwickie spotkania z grami planszowymi. Będę tam ja, będzie ze mną także Moracz oraz Walec z Olą. Co więcej, w zespole Portalu ponownie pojawi się mój syn, wielki fan Neuroshimy Hex – ostatnio uczył grać w Hexa na Gratislavii, czas naprezentacje Hexa 3.0 w Gliwicach!

The Elder Scrolls Online

Czy sam intrygujący świat wystarczy do wykazania płynności finansowej i wykrojenia własnego kawałka toru na kapryśnym rynku MMORPG? Przekonamy się już niedługo, bo 4 kwietnia 2014 roku, kiedy to na komputery osobiste i Maci zawita "The Elder Scrolls Online". Nie oszukujmy się, produkcja ZeniMax Media od pierwszych zapowiedzi nie błyszczała inwencją i nie powalała nowinkami, a główny nacisk postawiono na zabawę oraz eksplorację Tamriel.

the elder scrolls online

Jasne, nie jest to zła droga, ale do tego mięsiwa warto dorzucić kilka ziemniaczków, jakąś fikuśną sałateczkę i dobre sosiwo. Samo pieczyste na talerzu, choćby nie wiem jak smaczne, wygląda dość biednie. Przekonać możecie się o tym oglądając najświeższy zwiastun gry.

Jubileusz

Jubileusz – Dzień Drugi!

Dodał: , · Komentarzy: 5

Jeżeli kiedykolwiek napotkaliście na swojej życiowej ścieżce Couruna Yauntyrra, zapewne musieliście wysłuchać tyrady na temat drowów, Lolth i tym podobnych rzeczy. Wyobraźcie sobie, że redakcja ma takiego kolesia na co dzień...

Wydaje mi się jednak, iż Cou postanowił delikatnie zmienić swój mroczny image z okazji Jubileuszu. I chociaż preferuje działania w podziemiu, to w przestrzeni kosmicznej także radzi sobie całkiem nieźle.

mass effect
Jubileusz

10 Jubileusz GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 21

Niektóre słowa po prostu brzmią dumnie i nic nie można na to poradzić. Ich sens, podobnie jak symbolika wyjątkowych dat, staje się przyczynkiem do opowieści bardów, pieśni minstreli i panegiryków nadwornych pisarzy.

Dziesięciolecie...

Dekada...

Klasyczne rzymskie jubilaeum...

Jesteśmy lepsi. Od Drużyny Pierścienia, bo ta składała się tylko z 9 bohaterów, a u nas jest ich i więcej, i dłużej. Od wszystkich wziętych razem uczniów Hogwartu, bo ci swą sztukę studiowali zaledwie 7 lat. Jesteśmy lepsi od Stephena Kinga i jego 8 ksiąg Mrocznej Wieży, a choć w tej materii Brian Herbert bije nas na głowę, to nie przynudzamy tak mocno, jak on w Synu córki matki stryja mesjasza Diuny.

cthulhu, jubileusz

Przede wszystkim jednak okazaliśmy się lepsi od własnych słabości, chwil zwątpienia, od wielu godzin awantur i zniechęcenia przechodzącego z dni w tygodnie.

Wynagrodziliście nam to. Tysiącami wyświetleń naszych artykułów, setkami komentarzy motywujących nas do pracy, a nade wszystko latami zainteresowania, aktywności i wspólnej zabawy.

Dziękujemy Wam. Wszystkim byłym i obecnym czytelnikom, przyjaciołom i redaktorom, bez których nie dotarlibyśmy tak imponująco daleko. Bądźcie z nami i fhtagnujcie przez kolejne 10 lat!

Wczytywanie...