Starcraft II: Heart of the Swarm

Jesteście fanami serii StarCraft? To coś dla was! Steel Series prezentuje nową podkładkę pod mysz, która zadedykowana jest... zgadliście? Owszem! Tematyka to seria StarCraft! Macie ochotę? Zobaczcie jak wygląda!

starcraft2, podkładka, mysz

Podoba się? Podkładka jest już od dziś dostępna w sklepie studia, a także w niektórych sklepach on-line. Jej cena rynkowa wynosi 15.99 euro (około 60 złotych).

Możecie także ją wygrać! Chociażby na profilu Facebook studia, czy na oficjalnej stronie internetowej. Konkursy i promocje rozpoczną się 18 marca i będą trwały przez pięć dni, do 23 marca.

Królewski wygnaniec

Konkurs z "Królewskim wygnańcem"!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Wczoraj opublikowaliśmy recenzję najnowszej książki Fiony McIntosh "Królewski wygnaniec", wydanej przez Galerię Książki. Opowieść o królestwach Koalicji Denova najechanych przez rządnych krwi barbarzyńców. A także o zbiegłym, jedynym ocalałym dziedzicu korony Valisarów – legendarnego i potężnego rodu. Tom pierwszy planowanej trylogii Valisarów już jest dostępny w sprzedaży, a u nas już dzisiaj możecie wygrać jeden z czterech egzemplarzy książki ufundowanych przez Galerię Książki! Wystarczy, że odpowiecie poprawnie na trzy pytania, a odpowiedzi można znaleźć w recenzji, opisie oraz fragmencie książki. Konkurs trwa od 13 do 27 marca, wyniki ogłosimy już następnego dnia. Powodzenia!

Konwenty

Informacja prasowa

Gwardia Gryfa pochodzi z Wrocławia i jest jedyną grupą w Polsce realizującą pokazy inspirowane sbandieratori – włoską sztuką żonglerki chorągwiami. Ta piękna dyscyplina rycerska, rodem ze średniowiecza, w ich aranżacji, pozostaje wierna kanonom, magnetyzując widzów podniebnym tańcem szybujących w powietrzu flag.

gwardia gryfa, przebierańcy

Pod skrzydłami Gwardii Gryfa trenują jednak nie tylko chorągwiarze, ale także tancerki i mistrzowie fire-show, którzy swoimi występami wzbogacają pokazy flagowe sprawiając, że stają się one niezwykle plastycznymi i barwnymi widowiskami scenicznymi.

Książki fantastyczne

"Behemot" od dziś w księgarniach!

Dodał: , · Komentarzy: 0
pater, watts, trylogia, behemot

To już trzecia część... Owszem, już trzecia część Trylogii Ryfterów, , autorstwa Petera Wattsa. Już dziś ukazała się w księgarniach. Co się w niej znajdzie?

Pięć lat temu zniszczyłaś świat.

Świat sam sobie na to zasłużył.

Z głębin oceanu przyniosłaś mu pewien dar – apokaliptycznego mikroba zdolnego przewrócić całą planetę do góry nogami. Teraz samo DNA znalazło się na krawędzi wymarcia. Ameryka Północna legła w gruzach, opanowana przez wszechmocnego psychopatę.

Rządy na całym świecie upadły, a z popiołów wyłonili się samozwańczy przywódcy i samobójcze kulty. A wszystko to dlatego, że pięć lat temu musiałaś wyrównać rachunki...

Jednak w międzyczasie dokonałaś zaskakującego odkrycia: zniszczyłaś świat z powodu fałszywych pozorów.

Od kilku lat ukrywasz się pośród gór w głębinach Atlantyku. Nie możesz jednak tkwić tam wiecznie. Konsekwencje twoich przeszłych czynów zaczynają sięgać aż na same dno świata – i nagle nawet tam nie da się już cofnąć liczby ofiar.

Tak czy inaczej, musisz wreszcie wypić piwo, którego sama sobie nawarzyłaś.

Oby to piwo było smaczne. Czy będzie? Patrząc na poprzednie części – tak. Mam nadzieję, że i ta dorówna pozostałym.

Pyrkon 2013

Pyrkon – ogłoszenia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Sponsorzy Złotych Masek

Chcielibyśmy zaprezentować Wam wszystkim sponsorów konkursu LARPowego Złote Maski. To dzięki ich uprzejmości, nagrody w tym roku są tak atrakcyjne.

konwent, pyrkon

Sponsorem nagród w konkursie Złote Maski jest Kram Melnira – dynamicznie rozwijający się twórcy wyrobów skórzanych, strojów LARPowych, akcesoriów alchemicznych i innego asortymentu przydatnego każdemu LARPowcowi! Uczestnicy Złotych Masek mają szanse zdobyć vouchery o łącznej wartości 3000zł na wyroby Kramu Melnira. Oprócz tego, Kram będzie miał swoje stoisko na Pyrkonie, gdzie będziecie mogli się zapoznać z ich fantastycznymi wyrobami.

Game Exe

Dopiero koniec zwieńczy dzieło, dlatego na ostatnie fabularne DLC do gry Mass Effect 3 wcale nie czekałem. Skuszony perspektywą rozbudowy pewnych wątków z towarzyszami, zainstalowałem Cytadelę na dysku, dzięki czemu na łamach Game Exe pojawiła się właśnie recenzja tego płatnego dodatku.

cytadela, anderson, mass effect 3 citadel, cytadela dlc, mass effect 3 citadel review

Pożegnanie z historią Sheparda to tym razem nie próba "naprawienia" zakończenia gry, lecz osobne DLC, które przygotowano dla fanów. Tym razem będziemy musieli zapłacić, i to całkiem sporo, jednak jeśli jesteście ciekawi, czy Lewiatan wciąż pozostaje jedynym wartym uwagi fabularnym dodatkiem do trzeciej części gry, to musicie udać się wraz ze mną na wycieczkę po tytułowej stacji.

Filmy fantastyczne

Pierwotnie za filmową adaptacją udanego FPSa z elementami RPG miał stać reżyser Piratów z Karaibów, facet o swojsko brzmiącym nazwisku – Verbinski. Gore Verbinski. Budżet Bioshock szacowany był na około 200 milionów zielonych jak kapusta baksów, a wyłożyć je miała znana firma Universal. Niestety, nic z tego nie wyszło. Coś się w międzyczasie dogadywania szczegółów produkcji wydarzyło.

bioshock infinite

Zdaniem Kena Levine'a, jednego z kluczowych pracowników studia Irrational Games, odpowiedzialnego za gry z cyklu Bioshock , na politykę Universalu wpłynął umiarkowany sukces Watchmen, adaptacji klasycznego już komiksu Alana Moore'a.

Torment: Tides of Numenera

Następca Udręki radzi sobie naprawdę bardzo dobrze na kickstarterze. Hojność graczy pozwoliła grze inXile przeskoczyć już kilka progów finansowych, co wiąże się z poszerzeniem pierwotnie zakładanej zawartości produkcji o nowe elementy. O niektórych z nich pisaliśmy już na Game Exe, a obecnie nas interesująca, przekroczona właśnie bariera 2,5 miliona dolarów ma wprowadzić w życie następujące deklaracje twórców:

torment tides of numenera, logo

Po pierwsze – do zespołu producentów dołączyć ma George Zeist, pracujący na stanowisku dyrektora kreatywnego przy uznanym dodatku do gry Neverwinter Nights 2 - Masce Zdrajcy.

Książki fantastyczne

"Królewski wygnaniec" – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Ze wschodu nadciągnęła barbarzyńska horda prowadzona przez wodza Loethara... niczym bezlitosna plaga rozlała się po wszystkich królestwach, siejąc zniszczenie pośród tych, którzy niegdyś z niej kpili.

Do zdobycia pozostała już tylko jedna kraina. Najbogatsze i najpotężniejsze królestwo Koalicji Denova – Penraven. Władcy z rodu Valisarów stają w obliczu pewnej śmierci, tyran Loethar pożąda bowiem tego, czym władają tylko oni: legendarnego Uroku Valisarów, daru przekonywania, któremu nie można się oprzeć.

Z pomocą jednego żołnierza królewski syn – ostatnia nadzieja oblężonego miasta – umyka wrogowi. Od teraz przyszłość Penraven spoczywa na barkach tego młodego Valisara, musi on jednak przetrwać wśród bestialstwa i zdrady, by rozwikłać tajemnicę swego dziedzictwa.

Od pewnego czasu miałam ogromną ochotę przeczytać coś w stylu dość klasycznego fantasy – takiego z dobrymi królami, złymi barbarzyńcami itp. Według opisu wydawcy taki właśnie jest "Królewski wygnaniec", nowość Galerii Książki, napisany przez Fionę McIntosh. Od razu zaznaczę, że również przez ten opis nie miałam wielkich oczekiwań względem tej pozycji. Spodziewałam się nieskomplikowanej, prostej fabuły, gdzie dobro jest dobre, a zło złe. Bez wielkich twistów fabuły czy wielowarstwowych intryg." ...czytaj dalej recenzję Ati!

Assassin's Creed IV: Black Flag

Piraci na jakiś czas z pewnością zawojowali świat Internetu, dzięki zapowiedzi Assassin's Creed IV: Black Flag. Ubisoft podkreśla jednak, że w ich produkcji, zostaną oni pokazani realistycznie. Co to oznacza? W skrócie: brak stereotypów. Papuga na ramieniu, drewniana noga, chodzenie po desce czy hak zamiast dłoni – nie, tego tu nie będzie.

assassin's creed iv, black flag

Twórcy wolą się skupić na prawdziwej historii korsarzy niż ich fantastycznej sferze. Carsten Myhill, główny menedżer ds. zawartości, zdradza, że firma chce zmienić wizerunek piratów i udowodnić, że rozrywka z nimi jest przeznaczona nie tylko dla dzieci. Chcemy potraktować ich tak jak HBO – zdradza. Z pewnością chodzi tu o seriale nadawane przez stację telewizyjną i osadzone w realiach historycznych (np. "Rzym"). Myślicie, że taka decyzja będzie sprzyjała "Assassin's Creed IV: Black Flag"? Czy może wolicie piratów przedstawionych w bardziej fantastyczny i stereotypowy sposób jak to miało miejsce w filmach "Piraci z Karaibów"?

Wczytywanie...