Deus Ex: Bunt Ludzkości

Mówi się, że zemsta jest rozkoszą bogów i najlepiej smakuje na zimno. Ile w tym prawdy, trudno na ten moment orzec, lecz już za niedługo będziemy mogli się tego dowiedzieć dzięki produkcji studia Eidos Montreal. Adam Jensen nie należy do tego typu ludzi, którzy nadstawiają drugi policzek, roztaczają wokół siebie aurę miłosierdzia i łatwo zapominają wyrządzone im krzywdy. O nie, on raczej cierpliwie pielęgnuje dawne urazy, aby uderzyć potem w zaskoczonego wroga. Trudno mu się dziwić, skoro podniesiono rękę na jego najbliższych, a sam główny bohater „Buntu Ludzkości” cudem uniknął śmierci z rąk ekstremistów.

Nadszedł czas na jego małą wendettę, w rytmie kawałków przywodzących na myśl dzieła mistrza Vangelisa. Mniam!

Ech… kiedy te draby się nauczą, że należy dobijać swoje cele, bo inaczej później może zrobić się brzydko. Premiera już 26 sierpnia.

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Agandaûr, porucznik armii Saurona na północnej linii frontu, to nie byle podlotek, któremu nawet nawalony jak stodoła krasnolud może przefasonować jadaczkę. Piekielnie inteligentny i niespotykanie okrutny Númenorejczyk, prowadzi swoją doświadczoną armię, aby podbijać, mordować i gwałcić w imię władcy Mordoru. Do pokonania takiego antagonisty i przywrócenia pokoju, nie wystarczą tylko strzały, magia czy ostry topór. Potrzeba czegoś więcej – istoty potężnej i zarazem majestatycznej.

Beleram, wielki orzeł, został uwięziony w ruinach twierdzy Fornost, zajętych obecnie przez plugawe oddziały poplecznika Saurona. Zniewolenie tak szlachetnego stworzenia napawa odrazą, więc nasze dziarskie trio postanawia je wyzwolić i poprosić o pomoc w bitwie o północ.

Musze przyznać, że sam pomysł jest niezwykle smakowity. Można pokusić się o stwierdzenie, że Beleram będzie czwartym członkiem naszej ekipy. Jego wsparcie z powietrza okaże się kluczowe w pojedynkach z bossami, a wielki orzeł niejednokrotnie uratuje dumną drużynę, gdy okrążą ją przeważające siły Agandaûra. Z niezwykłych umiejętności nietypowego sojusznika trzeba będzie jednak korzystać mądrze, gdyż o jego pomoc można prosić tylko ograniczoną liczbę razy. Wiecie, tak, aby nie było zbyt łatwo.

Gra o tron
gra o tron

„Przypomniał sobie żart, który Robert opowiedział w krypcie w Winterfell, gdzie patrzyli na nich kamiennym wzrokiem Władcy Zimy. „Król je – powiedział wtedy Baratheon – a Namiestnik zbiera całe gówno”. Śmiał się wtedy. Nie tak należało powiedzieć. Umiera Król, pomyślał Ned Stark, a grzebie się Namiestnika.”

Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron. Wszystkie pionki zostały już ułożone na szachownicy, a gracze wykonali niezwykle precyzyjne oraz zabójcze ruchy. Pierwszą ich ofiarą stał się lord Eddard Stark, którego obecna sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Dumny pan Winterfell został oskarżony o zdradę wobec królestwa i uczestnictwo w spisku mającym na celu obalenie prawowitego władcy. Za tak obmierzły oraz niehonorowy czyn płaci się tylko jednym – głową, na placu Baelora Błogosławionego, gdzie wiarołomca dokańcza żywota na oczach sprawiedliwych bogów i w akompaniamencie wyzwisk wykrzykiwanych przez plebs. Czy jest jeszcze nadzieja dla Starka? Pomocna dłoń zostaje niespodziewanie podana przez Varysa, Starszego nad Szeptaczami u boku króla Joffreya. „Pająk” składa Eddardowi „propozycję nie do odrzucenia”, która, mimo że obarczona ogromnymi konsekwencjami, jest jedyną deską ratunku dla głowy rodu Starków.

Konwenty

Już za 3 dni, w sobotę, odbędzie się kolejne spotkanie fanów Star Wars z Bydgoszczy. Poza standardowym zjazdem miłośników sagi Lucasa, spodziewać się możemy także zabawy przy grillu.

bydgoski fanklub star wars, star wars, bydgoszcz

Organizatorzy postanowili wykorzystać dobrą pogodę i zrezygnowano z prelekcji na rzecz integracji przy grillu. Aby do nich dołączyć, należy udać się 4 czerwca o godz. 14.30 przed wejście to miejscowego hipermarketu Real, skąd autobusem uczestnicy udadzą się na miejsce do grillowania. Przejazd nie jest darmowy, więc organizatorzy przypominają o zakupie jednorazowych biletów. Sam start imprezy o godz. 15.00.

Nim jednak dojdzie do zlotu, dzisiaj BFSW postanowił uczcić Dzień Dziecka akcją w bydgoskim Myślęcinku. Końcowy przystanek autobusu nr 52 (kierunek Podkowa) to miejsce spotkania (punkt 11.00), by następnie udać się do pobliskiego ogródka. Cała akcja rozpocznie się pół godziny później i potrwa do 14.00.

Dungeons&Dragons

Funny Business

Dodał: , · Komentarzy: 0
cartoon, wizards of the coast, dungeons

W ramach kolumny Design & Development Bart Carroll przygotował artykuł odnośnie rysunkowych postaci, począwszy od czasów pierwszej edycji aż do ostatnich prac, które można było oglądać na łamach oficjalnej strony Wizards of the Coast.

Artykuł przedstawia początki współpracy Chrisa Youngsa, Jona Schindehette oraz Laury Tommervik na temat pojawienia się rysunkowych postaci i ich wyglądu na łamach strony internetowej. Powstały specjalne serie, w tym nawet wywiady.

Bart poświęca sporo uwagi serii "Epic Campain". To opowieść o postaci imieniem Krozat the Mighty, który, według plotek, uznawany był za najpotężniejszego i najbardziej utalentowanego człowieka na ziemi. Problem w tym, że owa postać nie żyje. Kolejne stworzone na potrzeby "Epic Campain" postacie to krasnolud Wortimer "Wort" Rustnot, mocno nierozgarnięty półork Drog oraz Steve.

Jeśli chcecie poznać wyżej wymienionych, jak też całą historię powstawania rysunkowych postaci na łamach strony WotC, to powinniście udać się w to miejsce.

Wczytywanie...