Game Exe

Dzisiejszego wieczora szeregi artykułów na portalu Game Exe zostały powiększone o kolejny tekst. Dzięki naszemu redaktorowi, Tokarowi, oraz uprzejmości firmy CD Projekt, mam niezmierną przyjemność zachęcić Was do przeczytania recenzji gry pt. "Dungeon Lords: Edycja Kolekcjonerska". Zapoznajcie się z nią, jeśli tylko chcecie dowiedzieć się, jak prezentuje się gra, co jest jej mocną, a co słabą stroną, oraz czy warto wydać na nią własne pieniądze. Serdecznie polecam!

okładka, dungeon lords

Ot, w mistycznym świecie Dungeon Lords, żyje sobie niejaki Lord Davenmor. Ów możny wpadł w nie lada tarapaty i aby ratować swoje ziemie od upadku, a poddanych od zagłady przed mrocznymi siłami zamętu dowodzonymi przez jego rywala – Lorda Barrowgrima, przyrzeka mu rękę swojej córki. Pannie to wybitnie nie w smak, bo swoje serce już dawno oddała komuś innemu i po odkryciu desperackich planów rodziciela, ucieka czym prędzej z zamku. Barrowgrimowi kończy się cierpliwość, spuszcza swoje niecne legiony chaosu ze smyczy i najeżdża ziemie rywala, aby pokazać wyższość oręża nad piórem. Jak zwykle, kobieta winna nieszczęściu i zagładzie! Ktoś teraz musi posprzątać cały ten bałagan.

Filmy fantastyczne

Zapowiedź filmu "Legion"

Dodał: , · Komentarzy: 2

W sieci właśnie pojawił się trailer jednego z ciekawszych filmów w klimatach postapokalipsy, którego premiera planowana jest na 22 stycznia 2010 roku. Mowa o "Legionie", z występującym w roli głównej Paulem Bettany. Fabuła filmu opowiada o Bogu, który straciwszy wiarę w ludzkość, zsyła na Ziemię anielskie zastępy, by... wybiły ludzi co do jednego. Jedynym, który wbrew woli Pana decyduje się ich bronić, jest archanioł Michał (w tej roli właśnie Paul Bettany). Jak się bowiem okazuje, sprawa nie jest do końca przesądzona. Gdzieś na pustkowiach, w podrzędnej knajpie, pracuje kelnerka, która okazuje się być matką powracającego na Ziemię Chrystusa. Od tego, czy dziecko przeżyje, zależy los ludzkości.

legion, filmy, plakat

Sam trailer prezentuje się efektownie, co pozwala oczekiwać całkiem przyzwoitej, choć niezbyt ambitnej rozrywki. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się za niecałe pół roku. Tymczasem zapraszam do obejrzenia pięciominutowego trailera, który znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

Game Exe

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczorajszego wieczora, po dwóch tygodniach trwania, zakończony został konkurs, w którym do wygrania był ufundowany przez Naszą Księgarnię egzemplarz niezwykle interesującej książki pt. "Król Indygo". Dzisiejszego poranka udało nam się wybrać największego szczęśliwca, do którego trafi książka, a jest nim Robert K. z Chorzowa.

Serdecznie gratuluję, a wszystkich czytelników zachęcam do brania udziału w pozostałych konkursach!

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

gone, informacja reklamowa

Już 23 września w salonach Empik pojawi się pierwsza część sześciotomowego cyklu GONE pióra amerykańskiego pisarza, Michaela Granta. "GONE: Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój" to powieść w brawurowy sposób łącząca w sobie wątki znane z klasyki literatury dla młodzieży oraz elementy popularnych seriali z pogranicza science-fiction.

"W niewielkim nadmorskim miasteczku w USA w jednym momencie znikają wszyscy powyżej piętnastego roku życia. Nauczyciele. Policjanci. Rodzice. Lekarze. Pozostawione samym sobie dzieci muszą na nowo zorganizować się w wydzielonej strefie, w której przyszło im żyć. W okręgu o promieniu dwudziestu mil nie ma nikogo, kto zna odpowiedź na pytanie – co właściwie się stało. Perdido Beach i najbliższe okolice odgradza od reszty rzeczywistości mleczna ściana, której nie sposób przebyć."

Książka Granta nie stroni od wątków kontrowersyjnych, nie próbuje usprawiedliwiać okrucieństwa i bezmyślności, dobitnie pokazuje współczesną młodzież wraz ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Walka o wpływy, bezpardonowa gra o władzę, odpowiedzialność i jej brak, wreszcie przemoc, o której autor mówi w sposób bezpośredni i dobitny sprawiają, że GONE to właściwie pierwsza powieść napisana z myślą o współczesnej, mocno osadzonej w brutalnej rzeczywistości młodzieży. Kontrowersyjna, miejscami przerażająca, książka zyskała uznanie Stephena Kinga, który w entuzjastycznym liście do amerykańskiego wydawcy, oznajmił, że z wielką chęcią będzie ją rekomendował jako znakomitą lekturę dla żyjących w świecie mediów i informacji nastolatków.

GONE to pierwszy prawdziwy thriller dla młodego czytelnika!
Książki fantastyczne

Dwa księżyce od Fabryki

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniu dzisiejszym na półki w księgarniach trafiły dwie kolejne książki od wydawnictwa Fabryka Słów. Jest to dwuczęściowa powieść autorstwa Simona R. Greena pt. Błękitny księżyc. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją.

Błękitny księżyc t.1 Błękitny księżyc t.2

Fantasy jakie jest każdy wie. Dzielny królewicz, piękna królewna, smoki, elfy, a na końcu: żyli długo i szczęśliwie… Ta opowieść to całkiem inna bajka. Królewicz nie jest tak dzielny jak powinien, od królewny każdy trzyma się z daleka, smok ma uczulenie na ludzkie mięso, a jednorożec…. mógłby pretendować do miana najbardziej pyskatego w historii.

Mass Effect 2

Mass Effect 2 – nowy bohater

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak Matt wspominał w poprzednim newsie, wczoraj opublikowane zostały materiały graficzne z gry Mass Effect 2. Zawsze miło popatrzeć, nacieszyć oczy, ale ważnym faktem jest to, że niektóre z nich przedstawiają nowego bohatera.

mass effect, mass effect 2

Zaprezentowany na screenach bohater to Thane, płatny zabójca rasy Drell. Jest uważany za jednego z najlepszych morderców we wszechświecie, więc graczy powinien ucieszyć fakt, że będzie można dodać go do drużyny.

A premiera gry dopiero za rok!

Game Exe

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie zdążyło upłynąć nawet dwanaście godzin, a ja raz jeszcze mam przyjemność przedstawić Wam kolejną niespodziankę. Jako że wakacje rozkręciły się nam na dobre, a większość ludzi spędza czas na słodkim (i zasłużonym) leniuchowaniu, postanowiliśmy wykorzystać tę sytuację i przygotować coś specjalnego. Ba, nie tylko my. Wspólnie z serwisami Outpost, Trzynasty Schron i Orbital ogłaszamy więc wielki wakacyjny konkurs fotograficzny!

zdjęcie, wakacyjny konkurs fotograficzny

Uparcie trzymając się twierdzenia, że w dzisiejszych czasach każdemu z nas podczas podróży towarzyszy aparat fotograficzny, umożliwiamy Wam wyjście z szeregu i pochwalenie się swą pomysłowością oraz inwencją twórczą. Konkurs rozpoczyna się dziś i trwać będzie do 30 września bieżącego roku. Czwórka przedstawicieli, po jednym z każdego serwisu, będzie odpowiedzialna za wybór zwycięzcy, a pula nagród w najbliższym czasie jeszcze się zwiększy. Gorąco zachęcam do udziału!

Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie w regulaminie konkursu.

Karos Online

Szczegóły bety Karos Online ujawnione

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma NHN opublikowała dzisiaj szczegóły dotyczące pierwszego zamkniętego beta-testu ich najnowszej produkcji – Karos Online. Rozpocznie się on w piątek 21 sierpnia, a zakończy się w niedzielę 23 sierpnia. Dokładna godzina rozpoczęcia bety zostanie podana na www.karosgame.com. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry i zgłosić taką chęć. W trakcie pierwszego weekendu testowego gracze będą mogli sprawdzić po pierwsze stopnie specjalizacji klas postaci dla każdej z trzech ras.

Mass Effect 2

Wczorajszego dnia opublikowane zostały nowe materiały graficzne z gry Mass Effect 2, jednej z najbardziej oczekiwanych pozycji studia BioWare.

Wśród świeżych materiałów znaleźć możecie m.in.:

Jak widać, EA Polska stara się dogodzić nie tylko fanom czekającym na Dragon Age: Początek, ale i tym, którzy z zapałem szukają nowych informacji na temat innych gier spod ręki BioWare.

Polcon 2009

Informacja prasowa

Polcon 2009
Polcon już bardzo, bardzo blisko…

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami przesłanymi przez organizatorów.

Pełny program Polconu 2009 zostanie ujawniamy wieczorem 15.08.2009 – o czym oczywiście poinformujemy.

Dodatkowo warto przypomnieć że 16.08 o godzinie 24.00 zostanie wyłączony formularz akredytacyjny – jest to ostatni termin w którym można zakredytować się po niższej stawce. Opłatę oczywiści będzie można również wnieść przy stoiskach akredytacyjnych w budynku LODEXU w czasie konwentu.

Termin rezerwacji miejsc w akademikach mija również 16.08 o godzinie 24.00. Nocleg będzie można wykupić osobiście w Domach Studenckich Politechniki Łódzkiej.

Wczytywanie...