Tłusty Czwartek

Tłusty czwartek #9 – Spragniony dotyku

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak oto nadeszła dziewiąta odsłona Tłustego czwartku! Gwoździem programu w tym tygodniu jest książka "Głód dotyku". Poza recenzją autorstwa Medivha mamy dla Was konkurs, w którym można wygrać dwa egzemplarze tegoż tytułu.

To oczywiście nie jedyny pączek serwowany dzisiaj. Tradycyjnie przygotowaliśmy kilka przydatnych tekstów. Na początek mamy recenzję Diablo II: Lord of Destruction autorstwa Couruna. Nasz dział o Neuroshimie wzbogacił się o dwie nowe sztuczki autorstwa Massina: Spokój snajpera oraz Szybkie celowanie. Na koniec dział o Age of Conan wzbogacił się o tekst poświęcony wyspie Tortage. Zachęcamy do lektury i zapraszamy za tydzień!

Inne

Piąty numer zinu Art of MMO

Dodał: , · Komentarzy: 0

W sieci pojawił się nowy numer zinu Art of MMO. Jak zwykle znajdziecie w nim ciekawe teksty dotyczące wszelkiej maści gier MMO. Tematem tego numeru jest darmowa gra Shaiya. Poza recenzją tegoż tytułu oraz wywiadu z graczem można wygrać parę gadżetów w prostym konkursie. Wraz z ekipą tworzącą zina zachęcamy do udziału! Oprócz tego w numerze znajdziecie:

Wiedźmin

Na oficjalnej stronie Wiedźmina, która ostatnimi czasy poddana została małemu 'liftingowi', ukazał się pierwszy tekst z cyklu artykułów mającego prezentować uniwersum Sapkowskiego i panujące w nim realia. Serdecznie zapraszamy do czytania, które umilać Wam będzie Jaskier, wprowadzając krok po kroku w nowy świat.

Teksty mają pojawiać się cyklicznie, raz na tydzień, aż do dnia premiery Powrotu Białego Wilka.

Dragon Age: Początek

Możliwości kreowania głównego bohatera gry Dragon Age: Początek nie ograniczają się jedynie do określenia, jakimi umiejętnościami będzie się odznaczać, jakie będzie jego imię oraz jaki będzie jego wygląd. Głównym zadaniem graczy będzie bowiem określenie jego pochodzenia i historii, co z kolei mieć będzie w znacznym stopniu decydujący wpływ na przebieg rozgrywki oraz na sposób, w jaki bohater postrzegać będzie otaczający go świat, a także jak świat postrzegać będzie jego.

Udowadnia to zupełnie nowy, zlokalizowany film opowiadający o grze, który dziś mamy przyjemność Wam zaprezentować:

Kapłanka w Bieli

"Kapłanka w bieli" – premiera 22 kwietnia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już 22 kwietnia odbędzie się premiera najnowszej książki bestsellerowej pisarki fantasy Trudi Canavan. "Kapłanka w bieli" ukaże się nakładem wydawnictwa Galeria Książki, a jednym z patronów medialnych został portal GameExe.pl.

Czytaj fragment...

"Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, niewiele miała czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłych mocy, jakie bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają tajemniczy czarownicy z południa w czarnych szatach, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i jej nowi koledzy pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i cały północny kontynent zjednoczyć pod swoim sztandarem. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie opanuje swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by ich uratować.

Trudi Canavan, autorka bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga, rozpoczyna nowy cykl fantasy, umieszczony w klasycznym świecie magii, herosów, bogów i zakazanej miłości."

Mass Effect

Patch coraz bliżej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Patch, o którym informowaliśmy na początku lutego, nie okazał się wcale fikcją, choć można byłoby się tego spodziewać. Na oficjalnym forum Mass Effect Chris Priestly poinformował, iż niedługo powinny rozpocząć się beta testy łatki. Ciekawe ile jeszcze przyjdzie nam czekać na jej ukończenie.

Mars

Mars

Dodał: , · Komentarzy: 3

Ostatnio szperając w zakamarkach internetu natknąłem się na nowego RPG'a, zatytułowanego Mars. Postanowiłem poświęcić chwilkę i przetłumaczyć dla was informacje dostępne o tej grze na oficjalnej stronie.

Wprowadzenie

Mars chce odświeżyć gatunek RPG bardziej intuicyjnymi, szybszymi i satysfakcjonującymi fazami akcji, jednocześnie nie pozbywając się jego głównych cech. Naszym pomysłem na grę jest mieszanina dwóch gatunków – Beat'em all Action (gra akcji, w której głównym celem jest zabicie wszystkich przeciwników) oraz RPG. Połączymy więc rozwój postaci, kolekcjonowanie ekwipunku, dodatkowe zadania oraz solidną fabułę z rytmicznymi sekwencjami walki, poczuciem mocy od samego początku gry, QTE (wg wikipedii: system odpowiedniego wciskania klawiszy według ciągu znaków wyświetlanego na monitorze lub ekranie) oraz bossami o sekwencyjnym zachowaniu.

Mars Mars

Ta kombinacja będzie prawdziwą innowacją w rozgrywce. Dodatkowo gra będzie posiadała także inne cechy. Będziesz mógł na przykład wybrać jedną z dwóch postaci, których odmienne historie krzyżują się, a umiejętności różnią. Środowisko gry zostało zaprojektowane z największą dbałością o szczegóły. Efekty świetlne mogą tworzyć bezprecedensowe sytuacje walki.

W świecie stworzonym dla Marsa znajdziecie schyłkową futurystyczną technologię, a przetrwanie na planecie będzie wielce wątpliwe z powodu ciężkich warunków. Fabuła rzuci cię w sieć politycznych intryg i złożonych konfliktów pomiędzy różnymi siłami, co pozwoli ci lepiej poznać świat, po którym podróżujesz.

Książki fantastyczne

Žamboch ponownie wraca na półki polskich księgarni! Już w najbliższy piątek (10 kwietnia) nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się najnowsza książka wspomnianego autora. "Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze" zapowiada się bardzo smakowicie:

Marika Zahaňská to młoda, wysportowana i niezwykle seksowna kobieta. Pracuje jako asystentka w wyższej szkole i – nie licząc problemów uczuciowych czy pojawiającego się czasami debetu na koncie – prowadzi stosunkowo spokojne życie. Do czasu.

Wczytywanie...