Warhammer Online: Age of Reckoning

W internecie ukazały się nowe informacje tyczące się nowości i zmian, które prawdopodobnie przyniesie ze sobą nowy patch do Warhammer Online: Age of Reckoning. Mowa tu o nowej klasie postaci, możliwości edycji wyglądu i nowym systemie przejmowania terenu – Zone Domination.

Redakcja Keen and Graev's Gaming Blog dostała od producentów gry tajemniczą przesyłkę, w skład której wchodziła maszynka do włosów, farby i notatki z informacją „więcej 29 stycznia”. Paczka została uznana za zapowiedź zbliżających się zmian Warhammer Online: Age of Reckoning. Zawartość przesyłki zinterpretowana została jako możliwość zmiany wyglądu postaci, choć póki co nie jest wiadomym czy chodzi o samo uczesanie, czy też o inne elementy.

Mówi się również o wprowadzeniu nowej klasy postaci – Dwarf Slayera. Na jednym z blogów możemy przeczytać fragment tekstu łączący cechy Dwarf Slayera z otrzymanymi akcesoriami: „Ważnym aspektem kultury Krasnoludów jest Slayer Oath. Krasnolud który doznał upokorzenia, uczucia straty lub wstydu, ufarbuje swoje włosy na pomarańczowo, stawiając przy pomocy świńskiego tłuszczu Irokeza.”.

Co więcej, Paul Burnett oraz Jeff Hickman z Mythica wspomnieli niedawno, że zespół pracuje teraz nad systemem Zone Domination: „Jeśli będziecie w stanie zdobyć i utrzymać wszystkie twierdze, macie sporą szansę na zdobycie całej strefy. Da to graczom więcej powodów do obrony i prób utrzymania twierdz i innych obszarów po ich zdobyciu.”.

Final Fantasy

Demo Final Fantasy XIII z poślizgiem!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera Final Fantasy VII: Advent Children Complete w Japonii odbędzie się dopiero 16 kwietnia, czyli później niż planowano. Ma to znaczący wpływ na ukazanie się dema gry Final Fantasy XIII, które przesunie się o miesiąc.

Już od dłuższego czasu wiadomym jest, że wersja demo dostarczyć ma ponad dwie godziny rozrywki. To dużo w porównaniu do innych dem, które zazwyczaj można przejść w kilkanaście minut. Jedyną możliwością jego zdobycia jest kupno zestawu Final Fantasy VII: Advent Children Complete.

Niestety Final Fantasy VII: Advent Children Complete póki co będzie wydawane tylko i wyłącznie w Japonii, więc perspektywa importu gry wydaje się być jedyną możliwością jej zdobycia. Cena wynosi 65 dolarów. Problem może jedynie stanowić blokada regionalna.

Guild Wars: Factions

Kintajski Nowy Rok

Dodał: , · Komentarzy: 0

Gaile Gray, zapytana na swojej stronie na oficjalnej wiki Guild Wars o tegoroczny Nowy Rok w Kintaju, odpowiedziała:

"Festiwal odbędzie się w weekend zaraz po Księżycowym Nowym Roku. Dlatego też Kintajski Nowy Rok przypadnie na piątek, 30 stycznia (prawdopodobnie zacznie się w południe) i potrwa do poniedziałku, 2 lutego (również prawdopodobnie do południa). Do zobaczenia!"

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie w tym miejscu.

Baldur's Gate

PC Soundsets v2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa wersja PC Soundsets, przeznaczona do Baldur's Gate Trilogy w wersji non – WeiDU.

Mod zawiera 30 nowych dźwięków dla naszych postaci, nagranych przez członków społeczności SHS. To mod, który nie obsługuje WeiDU, musi zatem zostać zainstalowany przed wszelkimi innymi modyfikacjami. Wersja v2 dodaje 8 nowych dźwięków (3 żeńskie i 5 męskich) oraz tłumaczenie na język niemiecki.

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wiele osób spekuluje na temat wydania serii The Elder Scrolls jako gry MMO.

Fani ostatnich części zastanawiali się czasem, czemu tak dobra gra nie ma trybu multiplayer. Jak się okazuje, podobne rozmyślania pojawiły się w ZeniMax, do którego należą twórcy serii – firma Bethesda. Już w 2007 r. pojawiły się doniesienia, iż trwają prace nad nową sieciową grą.

Serwis Ten Ton Hammer przygotował artykuł na ten temat. Znajdziecie go tutaj.

Inne

Agents of Artifice

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na luty 2009 r. zaplanowano premierę nowej książki ze świata Magic: The Gathering. Nosić będzie tytuł Agents of Artifice, której autorem jest Ari Marmell.

"Oto początek nowej ery w Multiwersum. Równowaga mocy zmienia się, a dzięki Agents of Aritdice przeniesiemy się w sam środek konfliktu między podróżnikami po sferach."

Zamiarem autora było nowe określenie planewalkers, by czytelnik mógł się z nimi mocniej zżyć. Poznamy więc Jace Beleren – telepatę, którego wybory na zawsze już zdeterminują jego ścieżkę jako maga czy kusicielkę Lilianę Vess oraz Tezzereta. Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Przekonamy się już w przyszłym miesiącu.

Okładka
The Elder Scrolls III: Morrowind

Większe Gnaar Mok

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wśród miast w Morrowindzie kilka z nich było naprawdę małymi osiedlami, z niewielką liczbą opcji. Nowy mod rozbudował jedno z nich – Gnaar Mok.

Po instalacji tego pluggina obaczymy nowe budynki, które znacząco zwiększyły rozmiar miasta. Rzecz jasna ta przestrzeń nie pozostanie pusta – spotkamy także nowych NPC'ów oraz wykonamy dla nich nowe zadania.

Screen
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Miło nam poinformować, że pod koniec stycznia na półki księgarń trafi IV tom Kronik Wardstone Josepha Delaneya! Jeśli jeszcze nie mieli Państwo okazji poznać czarującego Gregora, który„w długim, czarnym płaszczu i kapturze wyglądał jak ksiądz (…) jednak ponura mina sprawiała, że bardziej przypominał kata szacującego ciężar skazańca, nim go powiesi”, oraz jego ucznia, Toma, zachęcamy do zapoznania się najpierw z poprzednimi tomami. Zemsta czarownicy, Klątwa z przeszłości oraz Tajemnica starego mistrza to książki nie tylko dla dzieci – to prawdziwe perełki literatury, wciągające, straszne i mądre mądrością starych baśni i legend.

Wczytywanie...