Dragon Age: Początek

Dragon Age – Plaga

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na blogu Dragon Age 17 grudnia 2008 r. ukazał się wpis traktujący o Pladze.

"Plaga rozpoczęła się, kiedy ogromna liczba Mrocznych Pomiotów ruszyła z jaskiń na powierzchnię. Istoty te roznoszą zarazę zwaną Skazą. Skaza jest niszczycielską siłą, która nie tylko zagraża żywym istotom, ale rozprzestrzeniając się, zamienia niegdyś urodzajne pola w wyjałowioną ziemię."

Polscy fani nadchodzącego hitu z BioWare przygotowali polskie tłumaczenie tamtego wpisu. Jego całość można przeczytać tutaj.

Ponadto pojawiło się parę informacji o tajemniczym stowarzyszeniu o nazwie Formari. Znajdziecie je w tym miejscu.

Konwenty

Toruński Fanklub Star Wars zaprasza wszystkich chętnych z Torunia i okolic na IV Spotkanie Toruńskich Fanów Star Wars.

Datę spotkania wyznaczono na 17 stycznia o godzinie 13 w klubie osiedlowym Kameleon na ul. Tuwima 9. Początek o godzinie 12.45 od pomnikiem Piłsudskiego na Placu Rapackiego, skąd następnie uczestnicy wyruszą do Kameleona.

W planie spotkania znalazły się:

  • podsumowanie działalności TISW w 2008 roku
  • plany na 2009 rok
  • kalambury SW
  • miniatursy
  • rozmowy o "Wojnach klonów", jak również na inne tematy

Wszystkiemu ma towarzyszyć przyjazna i miła atmosfera.

Logo
Fable 2

Świeża łatka do Fable 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiejszego dnia Lionhead Studios udostępniło najnowszą łatkę do gry Fable 2. Ma ona naprawić najistotniejsze błędy tuż przed pojawieniem się pierwszego dla tej serii dodatku o podtytule Knothole Island.

Głównym zadaniem łatki jest poprawienie skryptów misji, które niejednokrotnie doprowadzały graczy do białej gorączki, zacinając postać bez możliwości wznowienia rozgrywki.

Ponadto przedstawiciele twierdzą, iż znacznej poprawie ulegną wykryte w silniku gry błędy, które sprawiają, że aplikacja staje się czasem niestabilna.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

IEP Banters v3.2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa wersja IEP Banters v3.2 – moda do Baldur's Gate II.

Mod ten wprowadza blisko 70 nowych rozmów między naszymi postaciami w drużynie – włączając w to romanse a także wszelkie utarczki i konflikty. Aby poznać nowe dialogi należy rozpocząć od początku rozgrywkę. Wersja v3.1 wprowadziła niemieckie tłumaczenie moda, zaś wersja 3.2 eliminuje wszelkie wychwycone do tej pory błędy.

Star Wars

Star Wars Galaxies: Game Update 6

Dodał: , · Komentarzy: 0

SOE zakomunikowało, że pojawił się nowy update ich sieciowego Star Wars Galaxies.

Wprowadzono kilka poprawek, z czego największą nowością wydaje się możliwość noszenia ubrań tylko w celu zróżnicowania wyglądu naszej postaci – nie zaś w celu korzyści, jak to było do tej pory.

Zmian jest naprawdę wiele – ich pełna lista znajduje się tutaj.

Gothic 3: Zmierzch Bogów

Patch do Zmierzchu Bogów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od wczoraj na stronie gram.pl można znaleźć patch do ostatniej odsłony serii Gothic – Zmierzchu Bogów.

Nowa łatka poprawia następujące rzeczy:

  • wydajność oraz stabilność gry
  • rozkład interfejsu
  • skrypty zadań
  • wprowadza poprawki lokalizacyjne

Przed instalacją aktualizacji zaleca się reinstalację gry. Wykorzystywanie stanów gry zapisanych w wersji 1.0.0-1.0.6 może spowodować brak możliwości ukończenia głównych zadań.

World of Warcraft

World of Warcraft i wykłady z ekonomii

Dodał: , · Komentarzy: 0

W Liberal College jeden z profesorów wykładających ekonomię, David Friedman, zachęca do nauki wykładem o World of Warcraft.

Doskonale zdaje on sobie sprawę, że wielu z jego studentów grywa w pospolitego WoW'a, przez co zdecydował się na przeprowadzenie kursu odnośnie świata, w którym toczy się akcja gry. "W WoW są rynki i ceny, wliczając w to dom aukcyjny z wieloma kupującymi, wieloma wystawiającymi i szeroką gamę produktów do sprzedania. Ceny są łatwe do obserwowania – ceny startowe, ceny wykupu, ceny względem siebie, ciągle zmieniające się" powiedział David Friedman.

Profesor zyskał poparcie serwisu WOWRIOT, który uważa, że dzięki niemu może zmienić się spojrzenie na temat gier określanych dziś jako nakłaniające do przemocy. Z drugiej jednak strony twórcy serwisu śmieją się, że teraz studenci przestaną się uczyć, a cały swój czas będą poświęcać graniu w World of Warcraft.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Mythic poinformowało, iż obniżono nieco progi doświadczenia wymaganego przy awansowaniu postaci w zakresie poziomów 20-33.

Do tej pory część graczy Warhammer Online narzekało twierdząc, że osiąganie kolejnych poziomów powyżej 20 jest zbyt utrudnione. Mythic wychodzi im na przeciw z nadzieją, że fakt ten podniesie atrakcyjność ich tytułu.

Więcej informacji znajduje się tutaj. Tekst w języku angielskim.

Fallout 3

Wydawało by się, że to po prostu kolejna recenzja Fallout'a 3 – jedna z wielu, która wychwala tę produkcję pod niebiosa.

Czy tym razem jest inaczej? Chyba tak. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie – czy gra jest faktycznie aż tak dobra, czy też to magia tytułu, gdy wszystkie recenzje jak ślepy koń podążają w stronę pokłonów? Czyżby presja otoczenia?

Odpowiedź na to pytanie być może jest właśnie tutaj.

Wczytywanie...