King's Bounty: Legenda

Może nie wszyscy mieli okazję obejrzeć kolejne części Opowieści z Endorii – filmików promocyjnych dla nadchodzącej King's Bounty. Nic straconego – polska strona tej produkcji opublikowała właśnie artykuł zawierający wszystkie wymienione w filmikach informacje. Miłym prezentem jest także fakt, iż tekst został przetłumaczony na język polski. Aby nie przedłużać – zapraszam do czytania.

Rise of the Argonauts

Codemasters, wydawcy oczekiwanego Rise of the Argonauts, przygotowali mały prezent dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Każdy, kto zaloguje się na forum i poda swoją nazwę profilu gracza, zyska szansę na wygranie 5 przednich paneli dla swojej konsoli – oczywiście z wizerunkiem z gry. Zainteresowanych, którzy chcą wziąć udział w zabawie zapraszam tutaj.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Mody powstają czasem naprawdę długo. Pięć długich lat i wiele trudu, by utrzymać projekt w tajemnicy, ale w końcu wydało się – Fishing for Trouble to nazwa fantastycznego moda do znanego Baldur's Gate 2. Cóż takiego nam zaoferuje FFT?

 • Pięć nowych głównych lokacji.
 • 99 innych lokacji.
 • Nowy utwór do ścieżki dźwiękowej
 • Prawie 3200 linii dialogowych.
 • Nowy przerywnik filmowy.
 • 213 nowych NPC'ów.
 • 60 portretów dla głównych postaci.
 • 4 cut-scenki
 • 2 nowe zaklęcia.
 • 16 nowych sklepów.
 • 22 nowe przedmioty.
 • 49 nowych skryptów

...i dużo dobrej zabawy. O postępach w pracy będziemy jeszcze informować, a póki co zapraszamy na forum projektu oraz do przeglądania screenów.

Gothic

Dziś do sprzedaży trafia prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy dotąd nie poznali przygód Bezimiennego, albo chcą też mieć całą kolekcję w jednym pudełku. W skład pakietu wchodzą: Gothic, Gothic II, Gothic II: Noc Kruka oraz Gothic III. Nie zapomniano także o dodatkach, jak plakat z mapą świata gry, 140 stronicowy kolorowy poradnik, soundtrack z muzyką z Gothic II: Noc Kruka oraz film o powstawaniu Gothic 3. Za Gothic Universe w pełnej, polskiej wersji językowej przyjdzie nam zapłacić 99.90 zł.

Faerun

Newsy z Faerun Game

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czekali, czekali… aż się doczekali. Pod murami Wrót Baldura zauważono pierwsze oddziały nieprzyjaciela. Wkrótce pojawiły się następne a wraz z nimi katapulty – będzie zatem oblężenie i próba zdobycia miasta. Już pierwszy ostrzał zniszczył kilka budynków, lecz niewzruszone dotąd mury miejskie pozostały nienaruszone. Jakby zaraza nie wystarczyła napastnikom.. Populacja miasta szybko zaczęła się kurczyć, niektórzy wybrali ucieczkę. Trudno się im dziwić, gdy dotychczasowi sojusznicy, z Waterdeep na czele, uznali, iż ich pomoc niewiele może zmienić.

Ci co pozostali są jednak gotowi bronić się choćby przez rok – o ile miasto wytrzyma tak długo…

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Czyżby w końcu Deus Ex 3?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Po ostatnich zapowiedziach w 2007 r. zapewne wiele osób straciło nadzieję na kolejną część tej serii. Tymczasem w 200 numerze magazynu PC Zone ma ukazać się nowy materiał dotyczący tej gry. Oby był wart oczekiwania aż do października... Reklamę miesięcznika PC Zone z Deus Ex'em 3 znajdziecie tutaj.

King's Bounty: Legenda

Trochę się naczekaliśmy, ale w końcu możemy zapoznać się z recenzją jednego z testerów tej twórczej i ciekawie zapowiadającej się gry.

"A to nie wszystko. W grze odnajdujemy więcej smaczków. Można mieć żonę (nawet kilka, a jest, w czym wybierać), pływać okrętem, poszukiwać zakopanych skarbów, brać udział w turniejach rycerskich…"

Pełną treść recenzji znajdziemy pod tym adresem. Zapowiada się ciekawie.

Heroes of Might & Magic V

Miłośników gry Heroes of Might and Magic V i jego samodzielnego dodatku, Dzikich Hord, z pewnością ucieszy wydanie nowego patcha oznaczonego numerkiem 3.1.

Wprowadza on:

 • poprawki językowe do gry w wersji 3.1
 • edytor gry zaktualizowany do wersji 3.1
 • moduł Dark Messiah w języku polskim (wersja kinowa z napisami)

Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Fable 2

O świecie Fable 2

Dodał: , · Komentarzy: 2

Zastanawiasz się, ile czasu zajmie ci ukończenie drugiej części Fable? Jeżeli tak, to Peter Molyneux odpowiedział na twoje pytanie.

"W grze jest 12 regionów, a każdy z nich zajmuje powierzchnię zbliżoną do tej, jaką dysponował cały świat w pierwszym wydaniu Fable. Jeśli przyjrzeć się długości rozgrywki, pod warunkiem, że skupiasz się wyłącznie na głównym wątku ignorując zadania poboczne, przejście gry powinno zająć 15 do 20 godzin." – wyjawił w wywiadzie dla serwisu GameDaily Peter Molyneux. Dodał też, że wykonywanie pobocznych zadań powinno wydłużyć rozgrywkę nawet pięciokrotnie.

Natomiast na pytanie czy cały świat będzie dostępny od początku, odparł: "Istnieją pewne miejsca, które na starcie są zablokowane z uwagi na dramaturgię, jednak kiedy gracz ukończy etap dzieciństwa, będzie mógł przemierzać większość świata w jakikolwiek sposób."

Jeżeli wszystkie zapowiedzi tego RPG'a okażą się prawdą, to niewątpliwie posiadaczy Xbox'a 360 czeka prawdziwy hit.

Champions Online

Champions Online – tapety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fani komiksów na pewno czekają na produkcję twórców "City of Heroes". W końcu kto nigdy nie marzył, by wcielić się w swojego ulubionego bohatera? Oczekiwanie na tą niezwykle rozbudowaną grę MMORPG mogą nam umilić tapety czterech nowych postaci: Ankylosaur'a, Foxbat'a, Justicar'a oraz uroczej Mind Slayer. Oglądać, jak i ściągnąć je na własny dysk można pod tym adresem.

Wczytywanie...