Pyrkon 2008

Premiera "Core" na Pyrkonie 2008

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informujemy, że nowy polski system science-fiction "Core" będzie miał swoją oficjalną premierę konwentową na Pyrkonie 2008. Oprócz prezentacji systemu planowane są również sesje pokazowe dla chętnych graczy. W pyrkonowym sklepiku z nagrodami zwycięzcy konkursów znajdą też kilka podręczników do tego systemu. Sam podręcznik będzie dostępny w sprzedaży już od 10 marca 2008 r.

Faerun

Newsy z Faerun Game

Dodał: , · Komentarzy: 1

"Cóż to za czasy nastały, że władcą staje się drow?! Cóż za problemy istnieją na dworze, że Rangramil posunął się aż tak daleko! Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam! W głowie naszego władcy zapanowały Amnijskie psy! Mroczny Elf Zgubi Wrota Baldura!"

Na targu od szaleńca usłyszano...

Tak, to prawda. Na piedestał władzy został wyniesiony Courun Yraen. Głównie dzięki głosom ludu, który pragnął wspomóc swego władcę w rządach. Courun zaś miał stać się... zbawicielem? Cóż chodziło po głowach mieszkańcom? Czy też miała to być rzeczywista pomoc czy też może... spisek? Rangramil nie był zbytnio lubianym władcą... Jednakże czyżby mieszkańcy chcieli jego zabójstwa?

Do Wrót Baldura wielkimi krokami zbliżała się armia Amnijska, której Cień ogarniał pobliskie łąki, lasy, wsie. Raz po raz ogromne stada kruków nadlatywały nad mury Wrót i zamek władcy Rangramila. Tak... władca Wrót Baldura miał wiele zmartwień na swej krasnoludzkiej głowie. Albowiem to właśnie Wrota Baldura zostały źródłem rzeki, której nazwa brzmiała "Śmierć". To tutaj będą mieć miejsce najcięższe i najkrwawsze walki... Zapasy żywności z każdym dniem maleją. A na ulicach? Na ulicach Chaos, krzyki, morderstwa, gwałty... a przede wszystkim szpiedzy. Nikt nie wiedział ilu ich jest... Wszyscy jednak mają świadomość kruchości sukcesów, jakie udało się dokonać w wojennych przygotowaniach. Jedno jest pewne... Każda para rąk była na wagę złota.

Chcesz się o tym wszystkim przekonać? Chcesz wspomóc Wrota w obronie przed Amnijską śmiercią, która zalewa pobliskie lasy i wsie? Czy pragniesz oddać życie ku chwale Wrót? Nie czekaj zbyt długo... Wrota Cię potrzebują!

Pyrkon 2008

28 marca rusza Pyrkon 2008. Jednym z patronów medialnych nad kolejną odsłona Poznańskiego Konwentu Fantastyki jest portal GameExe.pl. To ogólnopolskie przedsięwzięcie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 21 na ul. Łozowej 77 w Poznaniu i zapewni przybyłym wiele atrakcji. Kilka bloków tematycznych, sale do gier i wspaniali goście nikomu nie pozwolą się nudzić.

Celem głównym organizatorów konwentu jest propagowanie fantastyki w literaturze, komiksie, filmie oraz grach: komputerowych, PRG, planszowych, karcianych i bitewnych. Założenia realizowane są poprzez:

  • prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
  • prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
  • spotkania z wydawcami książek i gier,
  • sesje RPG oraz LARPy,
  • udostępnienie grier planszowych (tzw. Games Room),
  • turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
  • konkursy tematyczne z nagrodami.

Całość dla ułatwienia i sprecyzowania została podzielona na kilka bloków tematycznych.

Game Exe

Życzenia 2k7

Dodał: , · Komentarzy: 5

Wszystkim naszym Użytkownikom, Fanom (i Fanatykom), Sporadycznym Gościom i Zespołom Konkurencyjnych Serwisów życzymy jeszcze w roku 2007 wszystkiego najlepszego z okazji Świąt! Niech to będzie czas, który spędzicie z najbliższymi (oby to nie oznaczało nudnej kolacji u 'przysłowiowej' cioci!) w domowej, swobodnej i ciepłej atmosferze. Poza tym jako redaktorzy, moderatorzy i administratorzy serwisu Game Exe życzymy wiele radości z prezentów i to nie tylko tych otrzymanych, ale też tych danych, i śniegu, którego ciągle jak na lekarstwo. Niech będą to po prostu spokojne i beztroskie święta z dala od zabiegania i zgiełku codziennego życia.

Święta

A od siebie dodam jeszcze, że w nadchodzącym roku Game Exe was nie raz zaskoczy. Zatem zostańcie z nami aż do kolejnej gwiazdki ;).

Gothic 3

Gothic 3 – nowy oficjalny patch

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma JoWooD ogłosiła, iż nowy oficjalny patch do Gothica 3, oznaczony numerkiem v1.6, jest w drodze. Twórcy twierdzą, że łatka skupia się na poprawieniu stabilności gry oraz zapobieganiu wyskakiwania jej do pulpitu. Patcha możemy spodziewać się na początku przyszłego roku.

Lista zmian na dzień 20.12.2007 dostępna jest pod tym adresem. Lepiej późno niż wcale?

Wiedźmin

Wiedźmińska kartka świąteczna

Dodał: , · Komentarzy: 0

Każdy użytkownik oficjalnego forum wiedźmińskiego otrzymał na swoją skrzynkę mailową świąteczną kartkę wiedźmińską wraz z życzeniami.

Nazajutrz, gdy miód z głowy wywietrzał, Wiedźmin przypomniał sobie brodatego dziada w czerwonym kubraku i pudełko z wizerunkiem wilka, które ten wcisnął mu pośpiesznie do ręki...

Później mówiono, że dziadyga ten nadszedł od północy.

Oprócz tego w mailu można również znaleźć nową tapetę przedstawiającą kikimorę.

Wiedźmin

Patch 1.2 do Wiedźmina

Dodał: , · Komentarzy: 0

Długo oczekiwany i pożądany patch do Wiedźmina w końcu ujrzał światło dzienne! Łatka poprawia przede wszystkim błędy w kodzie – między innymi przeklinana przez większość długość ładowania i zapisywania została skrócona! Naprawiono również kilka błędów w rozgrywce i grafice. Pełną historię zmian znajdziecie tutaj, natomiast sama łatka jest do pobrania stąd.

Wczytywanie...