Wiedźmin

Nowa gra karciana "Wiedzmin"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Wydawnictwo Kuźnia Gier zostało wybrane przez CD Projekt RED, do stworzenia dwóch kompletnych gier karcianych towarzyszących premierze produkcji „Wiedźmin”.

Pierwsza z nich to projekt promocyjny, druga zaś przeznaczona jest do indywidualnej sprzedaży detalicznej. Wydanie obu produkcji poprzedzi premierę gry komputerowej „Wiedźmin”. Gry wydane będą w Polsce, jednakże CD Projekt nie wyklucza możliwości wydania ich również w innych krajach.

Jade Empire

Polskie Jade Empire gotowe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak informuje CD Projekt, prace na polską wersją Jade Empire zostały właśnie zakończone. Teraz trwają już tylko szlify i testy by gra była "idealna".

"Przewidywany termin oddania polskiego mastera do tłoczni to pierwszy dzień marca. Jeśli w Polsce w tym czasie nie zdarzy się trzęsienie ziemi, nasza premiera będzie miała miejsce zgodnie z zapowiedziami czyli 8 marca", mówi Marcin Marzęcki z CD Projekt. "W Jade Empire zwróciliśmy szczególną uwagę na jakość polskiej wersji. W sensie lokalizacji to bardzo duży projekt. Przetłumaczyliśmy ponad 3500 stron tekstu, dlatego nad grą pracował dwukrotnie większy niż zwykle zespół testerów" dodaje Marzęcki.

Do Jade Empire zostaną dodane liczne atrakcje specjalnie dla polskich graczy. Więcej informacji tutaj.

Premiera już 8 Marca, wiec czekamy, czekamy!

Konwenty

Walentynkowy start ConStaru 2007

Dodał: , · Komentarzy: 0

14 lutego ruszyła oficjalna strona konwentu ConStar 2007, który odbędzie się w dniach 27-30 kwietnia w Krakowie. Znajdują się na niej wszystkie informacje niezbędne dla konwentowicza, a organizatorzy imprezy zapowiadają regularne aktualizacje. Tegoroczny ConStar upłynie w wiosenno-mrocznej atmosferze.

Partnerem medialnym konwentu jest serwis Game Exe.

Titan Quest

Titan Quest Immortal Throne w tłoczni

Dodał: , · Komentarzy: 0

Tak samo jak Silverfall dzisiaj do tłoczni trafił pierwszy dodatek do cRPG/hack'n'slasha Titan Quest studia Iron Lore. Gra ukaże się na świecie 5 Marca, a polska premiera najprawdopodobniej z kilkutygodniowym opóźnieniem. Immortal Throne zapewniać będzie 12 godzin wyśmienitej zabawy. Pozycja umożliwi nam walkę z 20 nowymi potworami, przy użyciu aż 250 nowych przedmiotów. Limit lvlowy postaci zwiększony zostanie z 70 do 75 co sprawi że przechodzenie 30 premierowych misji zapewni dodatkowe wrażenia.

Mage Knight: Apocalypse

Mage Knight Apocalypse

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeśli ktoś nie wie, a jeśli ktoś wie to może należy mu przypomnieć o tym że 24 stycznia polski rynek ciepło przywitał grę studia Namco pt: Mage Knight Apocalypse będący grą action/cRPG (coś jak Gothic dla lepszego zobrazowania) i bazującą na serii gier „stołowych” stworzonych przez WizKids Games, a jego fabuła została umieszczona w bogatym i rozbudowanym uniwersum Mage Knight. Wcielamy się w niej w postać jednego z wojowników, którego to zadaniem jest odnalezienie źródła zła szykanującego świat. Na drodze do tego wielce chwalebnego i jakże oryginalnego celu gracz napotka przedstawicieli rasy Solonavi, którzy nam w tym czynie pomogą. Dla zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę gry.

EverQuest: The Buried Sea

13 dodatek do EverQuest

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wyszedł już 13. dodatek do MMO "EverQuest" promowanego przez Sony Online Entertainment. Mowa tu oczywiście o "EverQuest: The Buried Sea" pozwalający tym razem na przeżycie naszymi postaciami wielkich przygód morskich. Dodatek oferuje między innymi 60 nowych misji począwszy od chronienia kupieckich statków, a na odkrywaniu sekretów ukrytego miasta skończywszy, pozwala także na tworzenie sztandarów gildii, które to po wbiciu w ziemie przez Guildmastera pozwalają się tam teleportować jej członkom. Można także zakładać nowe bractwa i korzystać ze starożytnej technologii Combine.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Oblivion Knights of the Nine w piątek

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już 16 lutego dystrybutor gry Cenega Poland ukaże polskim graczom kolejne rozszerzenie do najlepszego RPG'a ubiegłego roku czyli Elder Scrolls IV Oblivion. Zawiera ono:

 • nowe postacie NPC;
 • dodatkowe lokacje;
 • premiowane zadania dla bractwa;
 • dodatkowa przygoda,
 • całkowicie nowy Zakon Rycerski
 • wszystkie dotychczas opublikowane, oficjalne dodatki: Horse Armor; The Orrery; Wizard's Tower; Vile Lair; Thieves Den; Mehrunes' Razor; Spell Tomes.
 • I zapewniać będzie przynajmniej 10 godzin dodatkowej zabawy.

Oprócz tego pozwoli na przyłączenie się graczowi do Zakonu Rycerskiego i stawienie czoła królowi-czarnoksiężnikowi i jego demonicznym siepaczom. Ponadto oprócz dodatkowych lokacji i przedmiotów będzie można wykonać specjalne zadanie, do którego to potrzeba błogosławieństwa 9 wielkich Bogów! Cena rozszerzenia to 59 zł.

Inne

Silverfall w tłoczni

Dodał: , · Komentarzy: 0

Całkiem nowy rpg/hack'n'slash firmy Monte Cristo Games trafił w dniu dzisiejszym do tłoczni. Gra co prawda będzie miała premierę dopiero 20 marca tego roku, ale jest to miła wiadomość dla niecierpliwych fanów siekania i rąbania przeciwników tuzinami. Gra oferuje 4 grywalne rasy waz z wrodzonymi zdolnościami i pozwala bardziej niż w Dungeon Siege wszelako rozbudować nasza postać np. Tworząc kapłana władającego toporem, czy też maga żywiołów i nekromantę w jednym. Fabuła wg. twórców jest bardzo rozbudowana, a w trakcie gry możemy opowiedzieć się za dobrą lub złą stroną tego ogromnego świata.

Jade Empire

Wyłączny dystrybutor Jade Empire w Polsce, firma CD-Projekt, ujawniła w swym oficjalnym oświadczeniu zawartość polskiej edycji premierowej tej właśnie gry.

W jej skład wejdą:

 • Płyta DVD z grą Jade Empire w polskiej kinowej wersji językowej,
 • dodatkowa płyta z muzyką z gry zapakowana w osobne pudełko,
 • instrukcja do gry drukowana na kredowym papierze,
 • drukowany kolorowy poradnik,
 • dwustronny, duży plakat z postaciami z gry,
 • całość zapakowana w pudełko z ekskluzywnym etui zaopatrzonym w dodatkową okładkę zamykaną na rzep.
World of Warcraft

WoW Patch 2.0.7

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś w nocy w świecie Warcraft'a pojawił się nowy patch oznaczony numerkiem 2.0.7. Wprowadza on do gry kilka poprawek, głównie związanych z heroicznym poziomem instancji, kilka poprawek ogólnych i kilka do PvP. O wszystkich zmianach można poczytać tutaj. Patch jak zawsze można pobrać przez updater'a lub z alternatywnego źródła np. tutaj.

Wczytywanie...