Inne

Alten8 i Cronosoft chcą powrotu klasycznych gier na rynek. Nie będą to jednak żadne emulowane substytuty i produkty na telefony komórkowe, ale programy z krwi i kości, wydawane na klasycznych nośnikach (np. kasetach magnetofonowych). W chwili obecnej oferta obejmie tylko trzy platformy sprzętowe – Commodore 64, Commodore Amiga oraz ZX Spectrum – gdyż właśnie one charakteryzują się największą sceną retro-maniaków. Jeśli plan się uda, niewykluczone, że na rynek trafią również programy na inne komputery, np. na „małe” Atari.

Oczywiście wszystkie produkty będą w 100% oryginalne, o co zadba firma Cronosoft, która przez lata zdobyła wiele licencji na wydawanie klasycznych gier. Pełna oferta programowa zostanie ujawniona już 13 sierpnia podczas brytyjskich targów Classic Gaming Expo – poświęconych oczywiście klasycznej rozrywce. Czas chyba wyciągnąć „złomodora” z szafy oraz znaleźć sprawdzony w boju śrubokręt...

The Bard's Tale: Opowieści Barda

Co bardowi po głowie chodzi?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis gamershell zamieścił na swoim serwerze trailer z gry Bard's Tale. Jeśli jesteście ciekawi co chodzi po głowie naszemu bardowi, jaką drogę wybierze na rozstaju swojego życia (i to dosłownie) i co o tym wszystkim sądzi jego pies to musicie ten obejrzeć ten trailer.

Diablo II

Pojawił się bardzo przydatny poradnik dla początkujących w Diablo 2 na BN. Znajdziecie w nim takie rzeczy jak tworzenie gier, słowniczek, taxi, jak się handluję i wiele, wiele innych. Znajduję się on na stronie blizz.info.tm. A oto parę słów od autora czyli Obee: "nad tą stroną pracowałem przez kilka ostatnich dni. Starałem się stworzyć zbiór informacji przydatnych początkującym graczom Diablo II próbującym swoich sił w rozgrywkach online. Osoby, które miały chociaż średnią styczność z Battle.net nie znajdą to zapewne nic ciekawego, ale mam nadzieje, że Blizz.Info będzie przydatne dla świeżo upieczonych graczy BN. Zapraszamy do lektury!

Diablo II

Wyniki PCL#3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Polish Clan League, czyli Polskiej Ligi Klanów Diablo 2 (pcl.vel.pl) pojawiła się informacja, że dostępne są już wyniki trzeciej edycji ligi, czyli zakończonych niedawno mirrorów. Ponadto na adres ajantis@warmasters.vel.pl zwycięzcy są proszeni o wysyłanie screenów przedstawiających swoje postacie. Będą one umieszczane na stronie. Obrazki powinny mieć rozmiar ok. 350x350 i format .jpg. No cóż, pozostaje nam czekać na czwartą edycję ligi, czyli rozgrywki 4/4...

Inne

Blizzard zapowiada BlizzCon

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Blizzard zapowiedziała zorganizowanie imprezy pod dźwięczną nazwą BlizzCon. Odbędzie się ona w mieszczącym siedzibę twórców Diablo Orange County w Kalifornii. 28 i 29 października zbiorą się tam fani światów Warcrafta, Starcrafta i Diablo, by przeżywać szereg związanych z grami Blizzarda wydarzeń.

Ci, który wybiorą się na tę imprezę, spodziewać się mogą dyskusji panelowych z twórcami gier World of Warcraft i Starcraft: Ghost czy oczywiście wspólnego grania w tytuły Blizzarda. W trakcie trwania konwentu odbędą się także specjalne turnieje Warcrafta III i Starcrafta, w których udział wezmą najlepsi ze światowej elity profesjonalnych graczy.

Jest jeszcze jedna sprawa związana z BlizzConem. Otóż już od jakiegoś czasu spekuluje się na temat nowej gry Blizzarda, pojawiły się też pewne sygnały, że uznany developer może pracować nad trzecią częścią Diablo. Wspomniana impreza byłaby chyba świetnym miejscem na oficjalne ogłoszenie prac i wydaje się to być głównym powodem dla którego warto na nią czekać. No, chyba że ktoś ma ochotę wybrać się do słonecznej Kalifornii.

Książki fantastyczne

Zostań bohaterem wojen husyckich!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na Allegro pojawiła się aukcja, na której można wykupić swoją "obecność" w kolejnej książce Andrzeja Sapkowskiego pt. "Lux perpetua". Rola i sposób wystąpienia będzie dla zwycięzcy niespodzianką – jest to uzależnione od koncepcji pisarskiej autora, który zastrzega, że w skrajnym przypadku może wejść w grę wystąpienie w którymś z kolejnych utworów. Zwycięzca aukcji może wystąpić w książce sam lub przekazać komuś swój „kupon na wystąpienie” w prezencie. Obecnie wylicytowana kwota sięga już ponad 1.5tys.! Aukcja pod tym adresem.

World of Warcraft

Testowe Realmy w WoW znowu otwarte

Dodał: , · Komentarzy: 0

Raz jeszcze, Publiczne Realmy Testowe zostały otwarte dla graczy aby pomogli w tworzeniu kolejnej łatki 1.6. Główne zmiany będą dotyczyć klas postaci Warlocka i Warriora, jak również Battlemasterów. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie testowych realmów zajrzyjcie na tą stronę.

Wiedźmin

Wiedźmin – nowe praca w dziale Fan Art

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dziale Fan Art, znajdującym się na internetowej stronie gry Wiedźmin, pojawiła się nowa praca plastyczna jednego z oczekujących na tę produkcję fanów. Dzieło to jest nad wszech miar warte uwagi. Z nadesłanymi obrazami zapoznać się można tutaj. Oczywiście twórcy Wiedźmina nieustannie czekają na nowe!

Wczytywanie...