dziki_lad

Zielone światło dla Arcanii

1 minuta czytania

jowood

Czarne chmury zebrały się nad JoWood już kilkanaście miesięcy temu. Niestety, problemy finansowe przerosły firmę na początku tego roku i ogłosiła upadłość. Tym samym wstrzymano produkcję nad rozszerzeniem dla Arcanii, Painkiller czy SpellForce.

Na szczęście dla graczy i pracowników korporacji pojawił się Nordic Games Holding, który przejął wszelkie franczyzy i prawa do tytułów. A co najważniejsze Klemens Kreuzer, główny menager, zapewnił, że planowana jest kontynuacja prac nad wstrzymanymi projektami, m.in. właśnie Fall of Setarrif czy Faith in Destiny.

Fakt wznowienia prac nad dodatkiem do SpellForce cieszy mnie bardzo, gdyż to tytuł, który posiada znaczną renomę i wciąż utrzymuje poziom. W przypadku Arcanii jestem pełen nadziei, że nowy szwedzko-austriacki zespół rozkręci sceptycznie przyjętą kontynuację gotyckiej serii i spróbuje utrzeć nosa Risen 2.

Komentarze

0
·
Dodatek do G4 pewnie będzie taki sam jak G4, ale wszystko może zmieni się w G5. Ja po cichu liczyłem, że JoWood sprzeda prawa do Gothica i innych RPG komuś kto zadba o ich świetność.
0
·
Też miałem taką nadzieję, JoWood nic dobrego już nie wniesie do Gothica. Co do tego, że dodatek będzie taki sam jak podstawka, nie ma wątpliwości, jakby nie było jest już dawno skończony i wierząc zdjęciom krążącym w sieci, od dawna zalega w magazynach JoWood. A nie zrobią przecież gry od nowa. Ciekawe czy ktoś w ogóle zdecyduje się wydać Fall of Setarrif w Polsce w wydaniu innym, niż Re-Edycja.
0
·
Jak mogą sprzedać prawa do Gothica skoro ich nie mają?
0
·
Chodzi o to, że mieli, ale teraz przejął je Nordic Games Holding.
0
·
http://www.cdaction.pl/news-19105/piranha-bytes-o-rozstaniu-z-jowood-i-prawach-do-gothica-tylko-wypozyczalismy-im-ta-serie.html

Z tego co zrozumiałem NGH może wydać ten dodatek, może stworzyć i kolejny, ale Gothic'a V nie wyda, więc nie ma się co przejmować
0
·
Nie wiedziałem o tym, ale jeśli tak się sprawy mają to ciekawe, co PB zrobi z serią Gothic - pozostawi ją czy będzie tworzył kolejne części

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...