wampir_maskarada

Zimowa opowieść

Zimowa opowieść
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.

Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los.

Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Zdarza się, że powstają książki przerastające swoją epokę – niedoceniane lub ledwo zauważone przez garstkę czytelników. Czasami dopiero po latach zostają odkryte na nowo, urzekając swoim uniwersalnym przesłaniem. Tak też się stało z „Zimową Opowieścią” Marka Helprina, którą wydano w 1983 r. i choć cieszyła się pozytywnym odzewem krytyków literackich, to w ostateczności nie została wyróżniona żadną istotną nagrodą, a dopiero jej ekranizacja przyczyniła się do uzyskania uwagi czytelników.... czytaj dalej...

Wczytywanie...