X-Men. Punkty zwrotne. Kompleks mesjasza - X-Men. Punkty zwrotne #1
- Scenariusz Mike Carey, Christopher L. Yost, Ed Brubaker, Craig Kyle, Peter David
- Rysunki Chris Bachalo, Scot Eaton, Humberto Ramos, Billy Tan, Marc Silvestri
- Autor tłumaczenia Nika Sztorc
- Tytuł oryginału X-Men. Turning Point. Messiah Complex
- Data wydania 8 grudnia 2021
- ISBN 9788328152045
- Wydawnictwo Egmont
- Seria wydawnicza Marvel Klasyka Marvela X-Men
- Oprawa twarda
- Liczba stron 344
- Format 170x260 mm
- Druk kolorowy
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocenTwoja ocena
Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men – Punkty zwrotne”! Odkąd na Ziemi nie rodzą się już mutanci, przyszłość gatunku homo superior maluje się w najczarniejszych barwach. Wydaje się, że jego ewolucja dobiegła kresu – przynajmniej do czasu, gdy na świat przychodzi pierwsze od lat dziecko z genem X! Iskra nadziei prędko jednak gaśnie w ogniu walki pomiędzy tymi, którzy chcą uratować niemowlę za wszelką cenę, a tymi, którzy woleliby wykorzystać je do własnych celów. Czy X-Men zdołają ocalić przyszłość swojego gatunku? Czy raczej pogrzebią ją w brutalnej wojnie, od której zależy los każdego mutanta na świecie?
Autorami tej opowieści są Ed Brubaker („Daredevil: Nieustraszony!”, „Kapitan Ameryka”), Mike Carey („Lucyfer”), Peter David („Hulk: Koniec i inne opowieści”) oraz Craig Kyle i Christopher Yost – współtwórcy scenariusza do filmu „Thor: Ragnarok”. Rysunki stworzyli Chris Bachalo („Doktor Strange”, „Uncanny X-Men”), Scot Eaton („Aquaman”), Humberto Ramos („The Superior Spider-Man”), Marc Silvestri („Wolverine”) oraz Billy Tan („Kraina Cieni”). Album zawiera zeszyty „X-Men: Messiah Complex One-Shot”, „Uncanny X-Men” #492–494, „X-Men” #205–207, „New X-Men” #44–46 i „X-Factor” #25–27.
Recenzja Czytaj całą recenzję »
Gatunek homo superior nigdy nie miał łatwo, ale po wydarzeniach z "Rodu M" wisi nad nim widmo wyginięcia, bowiem na Ziemi nie rodzą się już żadni nowi mutanci. Żadni? Z małym wyjątkiem. Kiedy X–Men zastanawiają się nad nieuniknionym końcem ich gatunku, na świat przychodzi dziecko z genem X i od razu wywołuje nie lada zamieszanie. Nowo narodzone homo superior szybko staje się trudne do namierzenia, a w ślad za mutantem podążają zarówno chcący ocalić gen X, jak i pragnący wykorzystać... czytaj dalej...