wampir_maskarada

Wład Drakula

Wład Drakula
  • Autor
  • Tytuł oryginału Vlad Dracula the Dragon Prince
  • Data wydania 1 maja 2012
  • Data wydania oryginału 1 stycznia 1995
  • ISBN 9788311123052
  • Wydawnictwo Bellona
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Rok Pański 1462.

Imperium Osmańskie rośnie w siłę. Sułtan Mehmed II Zdobywca przekroczył Dunaj i stanął u wrót Europy. Lada dzień sto tysięcy tureckich żołnierzy zaleje chrześcijańskie ziemie. Na kościelnych wieżach załopoczą zielone sztandary. Krzyż upadnie, zastąpiony przez półksiężyc. Z dzwonnic rozlegać się będzie zawodzenie muezinów.

Janos Lechoczky, kapitan elitarnych Czarnych Legionów, wyrusza na Wołoszczyznę, by spotkać człowieka, który ma ponieść sztandar nowej krucjaty przeciw niewiernym. Człowieka zdolnego stawić czoło całej tureckiej potędze. Ten człowiek to hospodar Wołoszczyzny — Vlad Dracula.

Bohater czy zbrodniarz nabijający swoich wrogów na pal?

Legendarny wampir czy genialny strateg?

Kim tak naprawdę jest Vlad Dracula?

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Wład Drakula jest postacią, którą zna praktycznie każdy z nas, bez względu na to, czy interesuje się fantastyką, czy też nie. Jak dobrze jednak znamy człowieka, który przeszedł do historii jako najsłynniejszy z wampirów? Jeszcze kilka tygodni temu byłem laikiem na temat Drakuli, aż do czasu, gdy sięgnąłem po powieść Michaela Augustyna pt. "Wład Drakula", będącą odpowiedzią na moje wszystkie pytania, dotyczące życia hrabiego. Po krótkiej przedmowie, z której dowiedziałem się, jak powinno się... czytaj dalej...

Wczytywanie...