Virion. Szermierz

Virion powróci

Dodał: , · Komentarzy: 0

Andrzej Ziemiański pokazał światu już cztery tomy osobnej sagi o szermierzu natchnionym, ale wszelkie znaki wskazują na to, że pisarz wcale nie zamierza rozstawać się z tą postacią, dzięki czemu Virion będzie bohaterem kolejnej serii. O czym będzie następna książka?

virion

Na okładkach wszystkich czterech tomów dumnie unosi się nazwa "Imperium Achai", jednoznacznie wskazując przynależność do większego cyklu wydawniczego. Choć pretendentów do roli głównej postaci można upatrywać w dużych ilościach, to póki co do naszych rąk trafiła przygoda niejakiego Viriona, który zmienia się ze zwykłego chłopca we wspomnianego już szermierza natchnionego. Czy czytelnicy mają ochotę na więcej?

Virion. Szermierz
Virion. Szermierz

"Szermierz" to czwarty i zarazem ostatni tom serii, w którym stopniowo obserwowaliśmy przemianę trochę nieśmiałego chłopaka w prawdziwą maszynę do zabijania. Andrzej Ziemiański przygotował dla nas opasły tom, aby zgrabnie domknąć wcześniej rozpoczęte wątki. Niczym J.J. Abrams w przypadku "Gwiezdnych wojen" postawił sobie ambitne zadanie, któremu nie udało się w pełni sprostać.

Prowadzone równolegle dwa główne wątki w poprzednich tomach tylko pozornie wcale się nie zazębiały. Jednak w "Szermierzu" Ziemiański postanowił dać odpocząć Virionowi, w wyniku czego nasz przyszły szermierz natchniony podróżuje sobie w dobrym towarzystwie, atrakcji szukając podczas karczemnych pojedynków oraz licznych popijaw z żoną i gromadką wesołych kompanów.

Virion. Szermierz

Jak donosi wydawca, czyli Fabryka Słów, czwarty i zarazem ostatni tom serii książek opisujących brutalną i nieubłaganą przemianę Viriona w szermierza natchnionego, którego poznaliśmy przy okazji serii "Achaja", zadebiutuje pod koniec przeszłego miesiąca.

virion

Powoli zbliżamy się końca przygód naiwnego, ale szalenie zdolnego Viriona, który przeszedł długą drogę od czasu, gdy jako chłopak szybko musiał uchodzić z domu i szukać szczęścia w drodze. Ściagany przez łowców nagród, wciąż podróżuje z niezawodną Niki, jednak nic nie trwa wiecznie. Fabryka Słów 27 listopada wyda "Szermierza", czym zamierza zakończyć tetralogię o szermierzu natchnionym.

  • 1 strona
Wczytywanie...