wampir_maskarada

Tymek i Mistrz. Tom 2 - Tymek i Mistrz #2

Tymek i Mistrz. Tom 2
Ocena użytkowników
7 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Drugi tom humorystycznej serii fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego”, czy „Hej, Jędrek!”.

Ukazywała się ona przez lata w „Komiksowie” – przeznaczonym dla młodych czytelników dodatku do „Gazety Wyborczej” – i zyskała sobie status kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były też w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, znaleźć je można również w… szkolnych podręcznikach do języka polskiego!

Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoło duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Pierwszy tom "Tymka i Mistrza" można zaliczyć do udanych. Rafał Skarżycki i Tomek Leśniak stworzyli komiks dla każdego – z humorem, barwnymi historiami i sympatyczną dwójką bohaterów. Zupełnie nie dziwi więc popularność serii, która zaowocowała premierą drugiej części zbiorczego wydania – czy jest ona tak dobra jak pierwsza? Nie do końca. Na pewno scenarzyście nie zabrakło pomysłów, ponieważ różnorodność odcinków dalej robi wrażenie. Duchy, licho, smok, dinozaur – kogo tu nie... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Tymek i Mistrz. Tom 1
    #1 Tymek i Mistrz. Tom 1
  • Tymek i Mistrz. Tom 3
    #3 Tymek i Mistrz. Tom 3
Wczytywanie...