outpost2

Jeż Jerzy. Dzieła zebrane. Tom 1 - Jeż Jerzy #1

Jeż Jerzy. Dzieła zebrane. Tom 1
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Jeż Jerzy, jeden z najpopularniejszych bohaterów współczesnego polskiego komiksu, wraca w wielkim stylu!

Jeż Jerzy, jeden z najpopularniejszych bohaterów współczesnego polskiego komiksu, wraca w wielkim stylu! Stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego postać zawsze była głosem młodego, zbuntowanego pokolenia, któremu socjologowie nadawali już różne nazwy, a które w komiksie odnalazło swoje frustracje i bolączki wykpione, ośmieszone, a przez to oswojone.

W przygodach Jeża Jerzego piętnowana jest głupota, nietolerancja i ksenofobia, a autorzy konfrontując bohatera ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią a nawet Szatanem nie pozostawiają wątpliwości, po czyjej stronie jest jego sympatia.

Komiksy z Jerzym ukazywały się w m.in. w „Świerszczyku”, „Ślizgu”, „AQQ”, „Produkcie”, czy „Świecie Komiksu”, a najnowsze wydanie – pierwsze kompletne – zbiera wszystkie historie o kolczastym bohaterze, jakie kiedykolwiek powstały!

W tomie pierwszym kompletnego wydania "Jeża Jerzego" znajdują się albumy "Jeż Jerzy", "Wróg publiczny", "Egzorcysta" oraz masa dodatkowych ilustracji, szkiców, alternatywnych okładek, czy rysunkowych tributów innych rysowników.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Gdyby autorzy, czyli Leśniak & Skarżycki, mieli okazję przeczytać tę recenzję, to niechybnie nasłaliby na mnie swego bohatera, a on nie omieszkałby wziąć najcięższej ze swoich desek. Pierwszy tom "Dzieł zebranych" składa się z trzech już wcześniej wielokrotnie wydawanych zeszytów – "Nie dla dzieci" (2002, 2005, 2011), "Wróg publiczny" (2002, 2006, 2011) oraz "Egzorcysta" (2003, 2006) – wrzuconych razem w twardą oprawę o książkowym formacie. Zmniejszona nieco czcionka licznych i... czytaj dalej...

Wczytywanie...