wampir_maskarada

Tuf Wędrowiec

Tuf Wędrowiec
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Haviland Tuf jest podróżnikiem i rzetelnym, aczkolwiek drobnym międzygwiezdnym kupcem. Dzięki niezwykłemu splotowi zdarzeń staje się właścicielem wiekowego, długiego na wiele mil statku – bazy ziemskiego Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Zbudowany jako śmiercionośna broń, statek ów chroni sekrety zapomnianej dziedziny nauki. Funkcjonuje wystarczająco sprawnie, aby za pomocą inżynierii genetycznej i technik klonowania produkować dziesiątki tysięcy rozmaitych gatunków roślin i zwierząt – zarówno dobroczynnych, jak i niszczycielskich.

Ekscentryczny, ale zawsze postępujący zgodnie z zasadami etyki, Tuf postanawia zmienić profesję i mianuje się inżynierem ekologiem, używając zasobów statku-bazy do rozwiązywania problemów nękających rozliczne światy.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Z czym kojarzy się większości czytelników George R.R. Martin? Z cyklem powieści o Siedmiu Królestwach, a raczej powinnam napisać z "Grą o tron", bo chociaż taki tytuł nosi wyłącznie pierwsza część sagi, to – za sprawą serialu – właśnie on stał się nieoficjalną nazwą najbardziej znanego dzieła amerykańskiego pisarza. Saga "Pieśń Lodu i Ognia" nie jest jedynym wartym poznania utworem George’a Raymonda Richarda Martina. Ostatnio miałam okazję przeczytać zbiór opowiadań pt. "Tuf Wędrowiec". ... czytaj dalej...

Wczytywanie...