Towarzysze zmierzchu

Towarzysze zmierzchu
Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Zbiorcze wydanie słynnej trylogii François Bourgeona! Średniowieczna Francja, trwa wojna stuletnia. Cały kraj jest pustoszony przez wojska angielskie, francuskie, należące do miejscowych możnowładców oraz przez bandy zwykłych rzezimieszków. Tylko nieliczne miejsca uchowały się przed pożogą. Wraz z wojną pojawia się też dżuma. Z rzezi mieszkańców małej wioski ratuje się jedynie ruda wnuczka czarownicy, Mariotte, i tchórzliwy pachołek Anicet. Przypadek sprawia, że dostają się na służbę do błędnego rycerza, który zmierza gdzieś w sobie tylko znanym, tajemniczym kierunku. Młodzi ludzie nie mają pojęcia, że u boku samotnego szlachcica przeżyją wiele niebezpiecznych przygód i zostaną wciągnięci w intrygę jednocześnie polityczną i magiczną. Rozpoczyna się wędrówka pełna krwi, walki, czarów, potworów i miłości.

Autorem scenariusza i rysunków jest gwiazda pierwszej wielkości, François Bourgeon, uznawany za największego twórcę francuskiego komiksu historycznego, a zarazem za wybitnego przedstawiciela nurtu science fiction. Polski czytelnik zna dwie inne jego znakomite serie: Pasażerowie wiatru i Cyann.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Towarzysze zmierzchu" to jeden z klasyków. Komiks absolutnie obowiązkowy, zwłaszcza dla wielbicieli fantasy, które są umiejscowione w średniowieczu. Sztandarowe dzieło Françoisa Bourgeona, który stworzył również "Pasażerów wiatru" i "Cyann". Nie da się przejść obojętnie. Czasy wojny stuletniej, Francja. Tajemniczy rycerz, skrywający swoje oblicze pod przyłbicą, zdąża w nieznanym celu. Na swojej drodze spotyka zadziorną rudowłosą dziewczynę i tchórzliwego chłopaka, którego ratuje przed... czytaj dalej...

Wczytywanie...