Powstanie film osadzony w uniwersum Numenera?

1 minuta czytania

numenera: strand, plakat, kickstarter

Firma Monte Cook Games nie zamierza radośnie leżeć do góry brzuchem i spokojnie pałaszować kolejnej paczki tłustych chipsów, po brawurowym sukcesie jej projektu na serwisie Kickstarter w 2012 roku. Wręcz przeciwnie, uniwersum Numenera rozrasta się w nadspodziewanie szybkim tempie, szybko nabierając miłych dla oka rumieńców – po powstaniu papierowej gry fabularnej i zbliżającego się wielkimi krokami cRPG, będącego duchowym spadkobiercą legendarnego "Planescape: Torment", przyszedł czas na film. Jakby nie patrzeć, to naturalna kolej rzeczy.

Hejże ho! Zwolnijcie jednak swoje konie, jeżeli oczekujecie wysokobudżetowego, dwugodzinnego dzieła i Michaela Fassbendera kręcącego fikołki, tak jak to będzie miało miejsce w przypadku adaptacji "Assassin's Creed". Produkcją zajmie się niezależne szwedzkie studio Valdes/Eriksdotter, a całość przybierze formę krótkiego metrażu – plan jest więc taki, aby było budżetowo, ale z klasą. W końcu nie od dziś wiadomo, że Skandynawowie to mistrzowie ciężkiej i mrocznej atmosfery, także całość zapowiada się całkiem smakowicie.

Film "Numenera: Strand" skupi się na perypetiach pewnego zbieracza, który na plaży znajduje enigmatyczny przedmiot. Wspomniane odkrycie na zawsze zmieni naturę jego jestestwa.

Jeżeli czujecie, że zwiastun wpisuje się w Wasze wysublimowane klimaty i macie dobre przeczucia odnośnie tego projektu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc twórców swoimi pieniędzmi. Zbiórka na Kickstarterze potrwa jeszcze 6 dni, a na chwilę obecną zebrano ponad 80% wymaganej kwoty. Zainteresowani?

Komentarze

0
·
Znowu chcą pieniędzy za zrobię czegoś co później mam kupić (v =.=)
0
·
Fajny trik. Przynajmniej się dowie czegoś o numenera.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...