Thorgal - Dziecko z gwiazd

Thorgal - Dziecko z gwiazd
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału L'enfant des étoiles
  • Data wydania 26 września 2011
  • Data wydania oryginału 12 listopada 2009
  • ISBN 978-83-237-5273-8
  • Wydawnictwo Egmont
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Thorgal, kultowy bohater komiksów Grzegorza Rosińskiego, teraz w powieści. Miliony fanów na całym świecie czytają od lat komiksy opowiadające o jego losach. Odważny i uczciwy człowiek, wierny i kochający mąż, sprawiedliwy i waleczny przywódca – taki jest Thorgal. Pełna niebezpiecznych przygód północ wikingów, starożytne legendy i zaginione cywilizacje – magiczny świat Thorgala zaskakuje czytelników do dziś.

Thorgal. Dziecko z gwiazd to znane z komiksów dzieje Thorgala, wzbogacone o nowe, nieznane dotąd wątki.

Thorgal Aegirsson, syn burz i morza: niezwykły los chłopca przybyłego z daleka... Wracając z ciężkiej wyprawy, wikingowie znaleźli nad brzegiem morza porzucone niemowlę. Nikt nie wiedział, kim jest i skąd pochodzi. Wódz klanu adoptował chłopca i nadał mu imię Thorgal Aegirsson. Śmierć przybranego ojca dramatycznie odmieni los Thorgala: obcy wśród swoich, będzie musiał walczyć o przetrwanie... i miłość.

* * *

"Przeczytałem jednym tchem: wspaniałe".
Jean Van Hamme

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Thorgal" – legendarny komiks Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme'a zawładnął sercami Polaków już pod koniec lat 70', pojawiając się w czasopiśmie Relax, a później w osobnych tomach wydawnictwa Orbita. W swojej popularności dorównał takim pozycjom jak "Asterix" czy "Funky Koval" i wciąż powiększa się grono jego fanów, tym razem za sprawą wydawnictwa Egmont, które wznowiło serię i poprawiło jakość, pozostawiających wiele do życzenia, ilustracji z lat 90'. Jednak nie o komiksach będzie ta... czytaj dalej...

Wczytywanie...