bitwa_blizniakow

The Banner Saga – Druga część wikińskiej sagi zapowiedziana!

1 minuta czytania

Gala The Game Awards 2014 przyniosła także wieści na temat drugiej części gry "The Banner Saga". Sequel produkcji, stanowiącej nie lada gratkę dla każdego fana cRPG-ów (o czym możecie się przekonać z naszej recenzji), został przez twórców oficjalnie zapowiedziany. Oprócz tego doczekał się pierwszego, choć niestety krótkiego, zwiastuna.

the banner saga

O samym tytule ludzie ze studia Stoic Games nie powiedzieli za wiele. Padły obietnice, że na ujawnienie pierwszych konkretnych informacji nie będziemy musieli długo czekać; mają zostać odkryte już wkrótce.

Po "The Banner Saga 2" należy spodziewać się niczego innego jak kontynuacji rozpoczętej historii, ponownego wejścia w melancholijny świat nawiązujący do mitologii nordyckiej, gdzie bogowie nie żyją. Zapewne nacisk rozgrywki znowu zostanie położony na częste wybory oraz turową walkę. Trudno powiedzieć, czy w grze pojawią się jakieś nowości w mechanice. Zresztą, czy jest miejsce na znaczące zmiany? I czy są one tak bardzo potrzebne produkcji Stoic Games? Gracze raczej się ich nie spodziewają, bardziej oczekując następnych zachwytów nad fabularnym kunsztem scenarzystów.

Najprawdopodobniej "The Banner Saga 2" ukaże się najpierw na komputerach osobistych – tak samo jak część pierwsza. Dopiero później gry doczekają się właściciele urządzeń mobilnych oraz konsol nowej generacji.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...