wampir_maskarada

Tarkin - Star Wars #0

Tarkin
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Tarkin
  • Data wydania 21 października 2015
  • Data wydania oryginału 4 listopada 2014
  • ISBN 978-83-280-2697-1
  • Wydawnictwo Uroboros
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

OTO PRAWA RĘKA IMPERATORA I ŻELAZNA PIĘŚĆ IMPERIUM

O potędze mógłbym długo mówić, ale najważniejsze jest to, by wyczuć moment i uderzyć

– wielki moff Wilhuff Tarkin


Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi. Wychowany przez wyrachowanego polityka oraz lorda Sithów, który ma w przyszłości zostać Imperatorem, gubernator Wilhuff Tarkin pnie się po szczeblach hierarchii Imperium, bez litości umacniając swój autorytet i gorliwie uczestnicząc w budowie dominium absolutnego.

Trzeba rządzić strachem przed zastosowaniem siły, a nie samą siłą” radzi Imperatorowi. Pod jego czujnym okiem najpotężniejsza broń galaktyki, zdolna szerzyć nieskończone zniszczenie, powoli staje się przerażającą rzeczywistością. Tarkin jest przekonany, że gdy tak zwana Gwiazda Śmierci zostanie ukończona, ostatnie grupki nadal walczących Separatystów szybko złożą broń bądź zostaną unicestwione. Do tego momentu jednakże trzeba się liczyć z możliwością wybuchu kolejnego buntu. Przybierające na sile ataki partyzanckie oraz nowe dowody na coraz groźniejszy spisek Separatystów stanowią realne ryzyko, na które Imperium musi odpowiedzieć szybko i bez litości. Chcąc rozbić nieuchwytną grupę bojowników o wolność, Imperator zwraca się do swoich dwóch najgroźniejszych agentów: Dartha Vadera, owianego tajemnicą i pozbawionego wszelakich skrupułów wojownika Sithów oraz Wilhuffa Tarkina, którego geniusz taktyczny, zimna krew oraz bezwzględność utorują drogę ku całkowitej supremacji Imperium, a przy okazji doprowadzą wrogów do zguby.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Zbliżająca się premiera siódmej odsłony "Gwiezdnych wojen" i ogromna machina marketingowa, która skutecznie promuje film (kto o nim jeszcze nie słyszał?), stworzyły doskonałą okazję do zainteresowania czytelników nowym kanonem książek rozgrywających się w tym samym świecie. W Polsce ich wydaniem zajęło się wydawnictwo Uroboros. Na efekty działań nie przyszło nam długo czekać, ponieważ w różnych księgarniach już są dostępne trzy świeże tytuły. Pierwszym z nich jest "Star Wars: Tarkin",... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Darth Maul: Łowca z mroku
    #0 Darth Maul: Łowca z mroku
Wczytywanie...