Pojawiła się nadzieja dla System Shock 3

1 minuta czytania

Czyżby trzecie starcie ze zbuntowaną Sztuczną Inteligencją doszło jednak do skutku? Prawdopodobnie nastąpił kolejny zwrot akcji, choć wielu pewnie będzie kręcić nosem.

system shock 3

Kilka tygodni temu informowaliśmy o katastrofalnej sytuacji studia OtherSide, a co za tym idzie znikomych szansach na powstanie “System Shock 3”. Większość ekipy pracującej nad sequelem została zwolniona, a w najświeższym komunikacie firmy, Walter Somol, przedstawiciel do spraw marketingu i rozwoju biznesu, nawet nie żachnął słowem o tym projekcie. Co ciekawe, kilka tygodni po tym oświadczeniu sam Somol pożegnał się z firmą.

No i kiedy już praktycznie pogodziliśmy się z wyrzuceniem “System Shock 3” do kosza, do gry wszedł chiński Tencent, cały na czerwono.

Azjaci już od jakiegoś czasu zabrali się za konkretne zakupy oraz zdecydowali się na kolejne inwestycje w udziały branżowych gigantów (Activision-Blizzard, Ubisoft, Epic Games). Według ostatnich informacji nową marką w ich kolekcji ma być wspomniany “System Shock”, albowiem Tencent przejął prawa do domen SystemShock3.com i SystemShock4.com.

Rzecz jasna może to nic nie znaczyć, ale Chińczycy chyba nie zdecydowaliby się na zakup, jeżeli nie mieliby jakichś konkretnych planów w stosunku do serii. Trudno też powiedzieć, czy wraz z zakupem stron internetowych postanowiono przejąć całe studio OtherSide i ich dotychczasowe osiągnięcia na polu kontynuacji, czy też wybrano opcję wykupienia licencji od jej posiadacza, Nightdive Studio, i zaczęcia zupełnie od zera. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: www.videogameschronicle.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...