Syn tom 1. Woda i ogień - Woda i ogień #1

Syn tom 1. Woda i ogień
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

U schyłku średniowiecza papież wezwał rycerzy świata chrześcijańskiego do nawrócenia pogańskich ludów Europy, ustanawiając krucjaty północne. Na wezwanie odpowiedziało wielu mężnych rycerzy, przybywając w niedostępne, zimne krainy wielkich lasów. Najpotężniejszą i najbardziej oddaną siłą zbrojną był zakon Krucyferian, zwanych również Krzyżakami.

Lud Popiołów – rdzenne plemię tych ziem – musi żyć w ukryciu przed najeźdźcami, którzy przynieśli na jego ziemię zarazę ze Wschodu, jak tubylcy nazwali nową religię.

"Syn", pierwszy tom cyklu "Woda i ogień", to nowy komiks Benedykta Szneidera, autora słynnego "Diefenbacha". Mistrzowsko narysowana, mroczna opowieść o poszukiwaniu własnej drogi.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Enigma. "Syn", pierwszy tom cyklu "Woda i ogień" autorstwa Benedykta Szneidera, jest na tyle tajemniczy, że nie potrafię rozstrzygnąć, czy stanowi to jego wadę, czy zaletę. Ujmująca grafika – zasadniczo (bo są nieliczne wyjątki) czarno-białe, szrafowane kadry wciągają czytelnika w świat opowieści. Plansze wypełniają starannie narysowane detale. Autor nie ma problemu z oddaniem dynamicznego ruchu czy też sielskiego spokoju (imponujące całostronicowe plansze). Jest nastrój! Szneider... czytaj dalej...

Wczytywanie...