szczury_wroclawia_szpital
Star Wars

Gwiezdne Wojny IX będą naprawdę gwiezdne

Autor: Michał "Mikeal" Kostrzewa · Opublikowano: piątek, 29 stycznia 2016

Podczas dyskusji pomiędzy Colinem Trevorrowem i Christopherem Nolanem na festiwalu filmowym w Sundance, ten pierwszy podzielił się swoimi planami dotyczącymi ostatniej części najnowszej trylogii. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że dosłownie zabierze nas ona w kosmos.

star wars ix, colin trevorrow, christoper nolan, taśma filmowa, gwiazdy, imax

Trevorrow za pomocą kamer IMAX chce nakręcić część zdjęć w prawdziwej przestrzeni kosmicznej. Wytwórnia jak na razie nie wydała zgody, ale też nie zaprzeczyła. Reżyser wspomniał również, że do nakręcenia obrazu użyje taśmy filmowej, a nie kamery cyfrowej. W jego opinii to lepiej pasuje do klimatu "Gwiezdnych Wojen" niż najnowsze nowinki technologiczne. Jak myślicie o czym będzie ostania część?

gwiazdy, imax, colin trevorrow, star wars ix, christoper nolan, taśma filmowa

Komentarze

Trzeci Kur · piątek, 29 stycznia 2016, 23:23
0
O ile stawianie na scenografię zamiast na same CGI jest dobrym pomysłem, o tyle kręcenie w kosmosie to moim skromnym zdaniem niepotrzebne udziwnianie. Jaką wartość dla filmu i kina ogółem ma to, że w przestrzeni kosmicznej nakręcą ujęcia... przestrzeni kosmicznej? Tej próżni i drobnych punkcików gwiazd oddalonych o miliony i miliardy lat świetlnych? Cóż takiego można tam nakręcić? Według mnie to marny chwyt marketingowy.
Jezid · piątek, 29 stycznia 2016, 23:36
0
Słusznie. Ciemność widzę! Ciemność.
Lionel · niedziela, 31 stycznia 2016, 12:40
0
Bardziej powinni skupić się na fabule i rozwoju, a nie na niepotrzebnych efektach. Już VIII miała tego dość.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...