Homoseksualizm w oficjalnym kanonie Star Wars

1 minuta czytania

Wydawnictwo Dely Rey Star Wars oficjalnie potwierdza wprowadzenie do aktualnego kanonu Gwiezdnych Wojen postaci homoseksualnych. W nadchodzącej książce Lords of the Sith ujrzymy lesbijkę.

sith lords, star wars, del rey star wars

Zerwanie z 30-letnią tradycją budowania marki "Gwiezdnych Wojen" nastąpiło w kwietniu zeszłego roku, kiedy to postanowiono stworzyć koło na nowo i odciąć się tym samym od wszystkiego, co powstało wcześniej. Wątek homoseksualizmu pomijano z pełnym pietyzmem, jednak w najnowszej książce Paula Kempa "Star Wars: Lords of the Sith" pojawi się Moff Mors, która okazuje się być lesbijką. Czyżby włodarze marki w końcu dojrzeli do tej śmiałej decyzji?

Chwalić się tym faktem jak najbardziej można, chociaż wydawnictwo nie jest w tej dziedzinie pionierem. Wystarczy wspomnieć postać Juhani z pierwszego KOTOR-a czy też parę Mandalorian, którzy pojawi się w "Dziedzictwie Mocy" Karen Traviss.

Pierwszą w nowym kanonie postać homoseksualną o skomplikowanej przyszłości poznamy 28 kwietnia, kiedy to na rynek amerykański trafi przywoływana we wstępie książka "Lords of the Sith". Polscy czytelnicy będą musieli poczekać dłużej z racji wciąż nieustalonej daty rodzimej premiery.

Komentarze

0
·
CO!?!? A jak tylko dla publikacji książkowej przerobiono Revan z kobiety w faceta, bo jej lesbijski romans z Bastilą to się zapomniało???
2
·
Taki koniunkturalny homoseksualizm, bo jednak lesbijki lepiej się sprzedają niż geje
1
·
Bo przecież lesbijki to nie homoseksualizm tylko okazja do trójkąta.
0
·
A tak nie jest?
0
·

Cytat

Bo przecież lesbijki to nie homoseksualizm tylko okazja do trójkąta.
Będzie Homoseksualizm w SW?!?!
Mój świat legł w gruzach...
0
·
"May the boys be with you, Luke" ;p
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Trzeci Kur dnia wtorek, 10 marca 2015, 23:53 napisał

"May the boys be with you, Luke" ;p

W sumie w tym kontekście force też pasuje! xD
1
·
Czyżby BioWare przejęło prawa do marki? O czymś nie wiem?

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...