[Star Wars] Homoseksualizm w oficjalnym kanonie Star Wars


Wydawnictwo Dely Rey Star Wars oficjalnie potwierdza wprowadzenie do aktualnego kanonu Gwiezdnych Wojen postaci homoseksualnych. W nadchodzącej książce Lords of the Sith ujrzymy lesbijkę.

sith lords, star wars, del rey star wars class="lbox">sith lords, star wars, del rey star wars

Zerwanie z 30-letnią tradycją budowania marki "Gwiezdnych Wojen" nastąpiło w kwietniu zeszłego roku, kiedy to postanowiono stworzyć koło na nowo i odciąć się tym samym od wszystkiego, co powstało wcześniej. Wątek homoseksualizmu pomijano z pełnym pietyzmem, jednak w najnowszej książce Paula Kempa "Star Wars: Lords of the Sith" pojawi się Moff Mors, która okazuje się być lesbijką. Czyżby włodarze marki w końcu dojrzeli do tej śmiałej decyzji?

Chwalić się tym faktem jak najbardziej można, chociaż wydawnictwo nie jest w tej dziedzinie pionierem. Wystarczy wspomnieć postać Juhani z pierwszego KOTOR-a czy też parę Mandalorian, którzy pojawi się w "Dziedzictwie Mocy" Karen Traviss.

Pierwszą w nowym kanonie postać homoseksualną o skomplikowanej przyszłości poznamy 28 kwietnia, kiedy to na rynek amerykański trafi przywoływana we wstępie książka "Lords of the Sith". Polscy czytelnicy będą musieli poczekać dłużej z racji wciąż nieustalonej daty rodzimej premiery.

Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
CO!?!? A jak tylko dla publikacji książkowej przerobiono Revan z kobiety w faceta, bo jej lesbijski romans z Bastilą to się zapomniało???
Odpowiedz
Bo przecież lesbijki to nie homoseksualizm tylko okazja do trójkąta.
Odpowiedz

Cytat

Bo przecież lesbijki to nie homoseksualizm tylko okazja do trójkąta.




Będzie Homoseksualizm w SW?!?!
Mój świat legł w gruzach...
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Trzeci Kur dnia wtorek, 10 marca 2015, 23:53 napisał

"May the boys be with you, Luke" ;p

W sumie w tym kontekście force też pasuje! xD
Odpowiedz
Czyżby BioWare przejęło prawa do marki? O czymś nie wiem?
Odpowiedz
← Nowości

[Star Wars] Homoseksualizm w oficjalnym kanonie Star Wars - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...