riese

Doniesienia o serialu w świecie Władcy Pierścieni

Kiedyś byłoby to chyba nie do pomyślenia – pełne rozmachu fantasy w formie serialu? No dobra, "Gra o tron", ale moje "kiedyś" oznacza czasy przed "Grą o tron". A jak teraz wygląda sytuacja? Czekamy na "Wiedźmina" od Netfliksa, a w grę włącza się Amazon z serialem w świecie "Władcy Pierścieni".

władca pierścieni

Amazon za ten serial już zapłacił 250 mln dolarów, czym pokonał rywali (m.in. Netfliksa). Jednak na tym wydatki się nie skończą – zobowiązanie dotyczy stworzenia pięciu sezonów produkcji. Koszty mają przekroczyć miliard dolarów. Wciąż nie wiadomo, o czym opowie tajemniczy projekt, ale...

...The Hollywood Reporter, który jest źródłem opisywanych doniesień, twierdzi, że serial może mieć powiązania z trylogią Petera Jacksona. Podpisano umowę, która pozwala na wykorzystanie elementów z filmów. Co więcej, podobno trwają rozmowy z samym Jacksonem, żeby ten wsparł produkcję swoim wkładem jako producent wykonawczy.

władca pierścieni

Amazon musi rozpocząć produkcję w przeciągu dwóch lat. W innym przypadku straci do niej prawa, dlatego raczej nie będziemy musieli długo czekać na nowe informacje. Warto dodać, że Amazon planuje też inne tytuły z kategorii fantastyki – ma zrobić np. serial o Conanie oraz ekranizację "Zamieci" Stephensona, a widzowie już mogą wypatrywać ekranizacji "Dobrego omenu" (książki Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana), która pewnie zadebiutuje w 2019 roku.

Źródło: www.hollywoodreporter.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...