wampir_maskarada

Rydwan Bogów

Rydwan Bogów
  • Autor
  • Data wydania 4 sierpnia 2009
  • Data wydania oryginału 4 sierpnia 2009
  • ISBN 978-83-7506-283-0
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
Ocena użytkowników
9,38 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

Sefian, mag-kapłan Świątyni Horusa i strażnik Rydwanu Bogów, wyrusza z misją zleconą przez faraona. Ma ukryć potężny artefakt przed niepowołanymi ludźmi. Trzy tysiące lat później w pobliżu Kazimierza Dolnego zostaje znaleziony złoty skarabeusz. Wkrótce w miasteczku pojawiają się fotoreporter, franciszkanin, pacjentka zakładu dla psychicznie chorych oraz egiptolog wraz z asystentką. Muszą podjąć misję Sefiana. Jednakże są pośród nich i tacy, których intencje nie są do końca szczere. Czeka ich długa i niebezpieczna droga, w której magia odegra niemałą rolę.

Rydwan Bogów to debiut literacki Aleksandra Kowarza. Błyskotliwie napisany, zabierze czytelnika w magiczną podróż po współczesnej Polsce, starożytnym Egipcie i krainach, które poruszają wyobraźnię.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

„Rydwan Bogów” jest powieściowym debiutem Aleksandra Kowarza. Muszę przyznać, że bardzo odważnym debiutem, ponieważ wątek, który wybrał jest bardzo trudny w ciekawym oraz wciągającym prowadzeniu. Temat podróżowania zarówno w czasie, jak i przestrzeni był już bowiem tak często wałkowany, że ciężko go przedstawić w sposób nietypowy. Zatem, czy odważysz się wskoczyć do ciemnej dziury, do nieznanego tunelu? Uważaj, bo tunel może prowadzić do krainy czarów, znacznie niebezpieczniejszej niż ta, którą... czytaj dalej...

Wczytywanie...