Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) z pełnym zwiastunem

1 minuta czytania

Filmowe uniwersum DC aktywnie poszukuje własnej drogi i w przeciwieństwie do ultra-popularnego konkurenta, stawia na różnorodność zamiast trzymania się z grubsza jednej utartej koncepcji. Jedni nazwą to bezkompromisowym eksperymentowaniem na żywy organizmie, inni pochwalą wolność artystyczną. W tym szaleństwie jak widać jest jednak metoda, skoro "Aquaman" okazał się kasowym hitem, natomiast "Joker" już przed premierą może pochwalić się sukcesami na polu artystycznym i po cichu mówi się nawet o dużych szansach oscarowych.

ptaki nocy,birds of prey

"Ptaki Nocy" raczej nie mają co liczyć na statuetki w Wenecji czy Cannes, ale postarają się podtrzymać pozytywną frekwencję na salach kinowych, jaką mogą się poszczycić ostatnio filmy ze stempelkiem DC. Pożyjemy, zobaczymy. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun produkcji, który jednak nie powala na kolana i wieje typowym przeciętniaczkiem. Takim co lepiej obejrzeć na Netflixach niż wydawać pieniądze na bilet na seans przed dużym ekranem.

Film trafi do polskich kin 28 lutego 2020 roku.

Komentarze

0
·
Birds of Prey przetłumaczono jako Ptaki Nocy? HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
0
·
I tak lepiej, niż "Szklana pułapka".
0
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mikeal dnia środa, 2 października 2019, 20:40 napisał

Birds of Prey przetłumaczono jako Ptaki Nocy? HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM


Przecież to jedno z najlepszych tłumaczeń, zwłaszcza że uwzględnili tekst w nawiasie i ma to taki posmak oryginalności, z której słynie Harley Queen i z której powinien słynąć film o niej Co byś tam widział, "Ptaki drapieżne"? Nie brzmi tak dobrze, tłumaczenie dosłowne to nie musi być dobry wybór.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...