wampir_maskarada

Pitch Black - Kroniki Riddicka #1

Pitch Black
Ocena użytkowników
7,32 Średnia z 14 ocen
Twoja ocena

Statek kosmiczny, na pokładzie którego znajduje się eskortowany do wiezienia groźny przestępca, rozbija się na nieznanej planecie. Z załogi przezywa tylko pilot Carolyn Fry (Radha Mitchell), z pasażerów – kilku podróżnych oraz więzień Riddick (Vin Diesel) i jego stróż Johns (Cole Hauser). Planeta wydaje się niezamieszkała, ale to tylko pozór. Opuszczone, porzucone w pośpiechu zabudowania i tunel wypełniony ludzkimi kośćmi dowodzą czego innego.

Zapada noc, która tu trwa ponad 20 lat. Wraz z mrokiem budzą się krwiożerczy drapieżcy. Odpowiedzialna za swych pasażerów Carolyn musi podjąć decyzję, komu zaufać – nierozważnemu stróżowi prawa, czy jego podopiecznemu, na wpół oślepionemu, lecz znakomicie widzącemu w ciemnościach Riddickowi.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Oglądanie po 10 latach filmów, które wtedy bardzo mi się podobały, kończy się zazwyczaj katastrofą. Niestety, najczęściej taki seans to brutalny gwałt na pięknych wspomnieniach i induktor miny pt. „Jak mogła spodobać mi się taka szmira?!”. Nigdy się jednak nie poddaję i biorę na ruszt kolejną pozycję ku chwale wyszukiwania perełek. Z fabuły „Pitch Black” nie pamiętałem kompletnie nic. Po głowie chodziło mi jednak niewyraźnie wspomnienie, że czekają mnie spore emocje. Film rozpoczyna się na... czytaj dalej...

Filmy z cyklu

  • Kroniki Riddicka
    #2 Kroniki Riddicka
  • Riddick
    #3 Riddick

Obsada

Vin Diesel
Richard B. Riddick
Radha Mitchell
Carolyn Fry
Cole Hauser
William J. Johns
Keith David
Abu Al-Walid
Lewis Fitz-Gerald
Paris P. Ogilvie
Claudia Black
Sharon Montgomery
John Ezekiel
Simon Burke
Greg Owens
Wczytywanie...