Claudia Black

Claudia Black
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Sydney, Australia
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Claudia Lee Black - międzynarodową sławę przyniosła jej rola oficer Aeryn Sun w serialu "Ucieczka w kosmos" oraz w miniserialu "Ucieczka w kosmos: Wojny Rozjemców", za którą została w 2005 roku uhonorowana nagrodą Saturn, w kategorii Najlepsza aktorka telewizyjna.

Wcześniej zagrała Pandorę w filmie "Królowa potępionych", na podstawie bestsellerowej powieści Anne Rice, a także w filmie "Pitch Black", który w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie stał się nieoczekiwanym przebojem.

W Australii pojawiała się w najpopularniejszych serialach telewizyjnych i filmach. Australijscy widzowie pamiętają jej przejmującą interpretację postaci hermafrodyty Jill Mayhew, w jednym z odcinków serialu "Good Guys, Bad Guys". Zagrała także główną rolę prawniczki Angeli Kostapas, w nowozelandzkim serialu "City Life", emitowanym także w Polsce. Wystąpiła też w takich australijskich serialach, jak "GP", "Police Rescue" czy "Szczury wodne" oraz w przygodowych serialach, także emitowanych w polskiej telewizji, jak "Hercules: The Legendary Journeys", "Xena" i "Beastmaster".

Użyczyła również swojego głosu w kilku grach komputerowych, jak "Farscape: The Game", "Lords of Everquest", czy "God of War", w anglojęzycznej wersji japońskiego serialu anime "Steel Angel Kurumi" oraz w filmie "Stolen Life", powstałym w technice machinima, gdzie głównymi bohaterami są roboty. Warto dodać, że film "Stolen Life" został ostatnio nominowany do sześciu nagród Machinima Awards, m.in. w kategorii Najlepszy film oraz Najlepsze aktorstwo głosowe (Best Voice Acting Performance). Nagrody zostaną przyznane w Nowym Jorku, na Machinima Film Festival 2006, na początku listopada. Zrobiła też narrację do jednego z programów wyprodukowanych przez National Geographic Society pt. "National Geographic Mission: Earth".

W lutym 2006 Claudia Black dołączyła do stałej obsady serialu "Stargate SG-1", gdzie jej bohaterka, Vala Mal Doran wraca na Ziemię i zostaje przyjęta do elitarnej drużyny SG-1.

Na swoim koncie ma również udział w nagraniu książek audio – 4 opowiadania George R.R. Martin'a, znajdujące się na 3-częściowym wydaniu jego twórczości – "Dreamsongs".

Aktor

Gwiezdne wrota: Continuum (2008) jako Vala Mal Doran
Gwiezdne wrota: Arka prawdy (2008) jako Vala Mal Doran
Królowa potępionych (2002) jako Pandora
Pitch Black (2000) jako Sharon Montgomery
Xena: wojownicza księżniczka (serial) (1995) jako Amazonka (gościnnie)

Dubbing w grach

Dragon Age: Inkwizycja (2014) jako Morrigan

Polski dubbing w grach

Dragon Age: Początek (2009) jako Morrigan
Wczytywanie...