Pisane krwią - Saint-Germain #5

Pisane krwią
Autor: Chelsea Quinn Yarbro
Autor tłumaczenia: Andrzej Sawicki
Tytuł oryginału: Writ in Blood
Data wydania: 26 czerwca 2012
Data wydania oryginału: 1 stycznia 1997
ISBN: 978-83-7510-605-3
Wydawnictwo: Rebis
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Jest rok 1910. Mocarstwa Europy łączą więzy krwi władców, lecz dzielą sprzeczne ambicje i różne sojusze. Car Mikołaj II zleca mieszkającemu obecnie w Rosji hrabiemu Saint-Germain ściśle tajną misję dostarczenia propozycji pokojowej królowi Edwardowi VII i cesarzowi Wilhelmowi. Car nie ufa własnym ministrom i tylko w hrabim pokłada nadzieję na uratowanie pokoju.

Misja Saint-Germaina przyciąga uwagę niebezpiecznych wrogów, a szczególnie barona von Wolgasta, podstępnego producenta broni, któremu najmniej zależy na pokoju w Europie i który nie cofnie się przed niczym, by pozbyć się hrabiego. Całą intrygę obserwuje tajemniczy Sidney Reilly, legendarny brytyjski agent. A jeśli dodamy do tego płomienny romans hrabiego z młodą i bardzo niezależną malarką, otrzymujemy porywającą opowieścią, która oczaruje zarówno wiernych czytelników cyklu o Saint-Germainie, jak i tych, którzy sięgają do niego po raz pierwszy.

Chelsea Quinn Yarbro - jest jedną z najpopularniejszych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasy i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę przyniósł jej cykl powieści o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawiany na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice.

Książki z cyklu
  • Hotel Transylvania
    #1 Hotel Transylvania
  • Pałac
    #2 Pałac
  • Krwawe Igrzyska
    #3 Krwawe Igrzyska
Wczytywanie...