Nadchodzi Pillars of Eternity 2: Deadfire

2 minuty czytania

Ajajaj… Jak widać problem z zegarkiem nie dotyczy tylko dzieci, lecz również redaktorów serwisu Polygon. Ktoś trochę wybiegł przed szereg, ale jeżeli my na tym korzystamy? Cóż… nie zamierzam płakać.

pillars of eternity 2

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, równo o godzinie 19 rozpocznie się zbiórka na „Pillars of Eternity 2: Deadfire”. Twórcy za pośrednictwem serwisu Fig, będą chcieli zebrać 1.1 mln dolarów, choć progi udziałowe (bo platforma w odróżnieniu od Kickstartera pozwala na inwestycje i liczenie na część zysków) podobno zostaną ustalone na 2.25 mln dolarów.

pillars of eternity 2

Fabuła ma rozpocząć się niedługo po zakończeniu wątku znanego z pierwszej części produkcji. Pamiętacie ogromny kamienny posąg, stanowiący nierozerwalny element wystroju twierdzy Caed Nua? Okazuje się, że skrywał on w sobie duszę pokonanego boga, Eothasa – pana plonów, światła oraz odrodzenia. Istota ucieka z zimnego więzienia, niszcząc przy okazji całą warownię i zostawiając naszego protagonistę na skraju śmierci. Sprawa jest więc osobista, bo oprócz pokrzyżowania ambitnych planów delikwenta, będziemy musieli również odzyskać naszą duszę.

Twórcy obiecują nowe lokacje, możliwość podróżowania po lądzie i wodzie – odwiedzimy więc także zamorskie krainy. Powrócą także starzy towarzysze – Eder, Pallegina oraz Aloth. Postacie niezależne mają działać także zgodnie z własnym wewnętrznym harmonogramem dnia.

pillars of eternity 2

Twórcy póki co nie wypowiadają się na temat przeniesienia wyborów, jakie podjęliśmy w pierwszej części, ale nie wykluczają takiej opcji.

Jeżeli nie czujecie się jeszcze przekonani, z pewnością ten trailer pomoże wam podjąć decyzję. Znajdziecie w nim między innymi walkę z gigantycznym posągiem, tropikalne lokacje z Archipelagu Martwego Ognia i wiele innych

Komentarze

0
·
Widząc ten statek myślę tylko o jednym: dlaczego drugie części muszą zawsze mieć piratów w fabule?

Risen 2, Gothic 2, Drakensang RoT?
0
·
Teraz zamiast twierdzy, będzie statek.

Ta kradzież duszy wydaje mi się znajoma jakoś...
0
·
Statki są cool. Dodają klimatu, sugerują jeszcze większą przygodę (bo trzeba podróżować drogą morską) i generalnie kojarzą się bardzo dobrze. Tylko ciekawe, czy będą jakieś ciekawe ulepszenia/drobiazgi/ozdoby/inne rodzaje zabawy związane ze statkami. To także się sprawdza. Najlepiej wspominam to w "Risenie 3" - tam dla każdej frakcji była inna bandera - oraz w "Gothicu 2" - bo tam z kolei był wybór kompanów do wyprawy

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...