Jeżeli rozwikłaliście enigmatyczne plany Eothasa i z niecierpliwością czekacie na kolejne przygody spod znaku Archipelagu Martwego Ognia, to mamy dla Was zdecydowanie dobre wieści. Pierwszy z zapowiedzianych jakiś czas temu fabularnych DLC już wkrótce zagości na ekranach monitorów wszystkich zainteresowanych graczy.

pillars of eternity 2,beast of winter

"Beast of Winter" zabierze nas na tajemniczą wyspę opanowaną przez bandę kultystów. Zadaniem naszej dziarskiej drużyny będzie odkrycie mrocznego sekretu skrywanego przez sektę. Dodatkowo pierwszy teaser zapowiada, co w sumie nie jest wielkim zaskoczeniem zważywszy na tytuł dodatku, że we wszystkim będzie maczał palce Rymrgand – bóg i manifestacja zniszczenia pod różnorakimi postaciami.

Obsidian ma powody do zadowolenia, bo ich najnowsza gra, "Pillars of Eternity II: Deadfire", trafiła do sprzedaży i od razu zbiera całkiem pochlebne recenzje. Czyżby szykował się długo wyczekiwany powrót do złotej ery izometrycznych gier RPG?

pillars of eternity 2

Studia Obsidian oddało w ręce graczy długo wyczekiwaną kontynuację "Pillars of Eternity", które już od pierwszych chwil zachwyca recenzentów. Chwalą oni dobrą personalizację postaci, ciekawy świat oraz zapadające w pamięć osobistości. Gdy dodać do tego dobry crafting, to nagle okazuje się, że na serwisie MMORPG.com tytuł ten zbiera najwyższe noty.

Mimo że sprzedaż cyfrowa stopniowo wypiera handel detaliczny, również w naszym pięknym kraju, to ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu polskich graczy. Umówmy się, niektóre gry po prostu trzeba zakupić w wersji pudełkowej, aby pyszniły się na naszej półeczce, nawet jeśli nie zamierzamy wkładać płyty do czytnika (tym bardziej, gdy takiego nie posiadamy). Z tradycją się nie polemizuje.

pillars of eternity ii: deadfire

Tytuł trafi do sklepów zarówno w wersji standardowej, jak i tej nieco bardziej bogatszej. "Obsidian Edition", oprócz płytek z grą umieszczonych w gustownym etui, zawierać będzie mapę drukowaną na materiale, pocztówki i niezbędnik każdego porządnego poszukiwacza przygód – notatnik. Nie zabraknie też cyfrowych dodatków – zestawu trzech pierwszych DLC oraz Pakietu Podróżnika, czyli paczki przedmiotów idealnych na początek rozgrywki.

Najnowsza aktualizacja dotycząca gry "Pillars of Eternity II: Deadfire" skupia się na stronie graficznej. Bardzo ładna pani opisze nam zmiany i poprawki względem pierwszej części produkcji. Oprócz tego dowiemy się, co nowego dzieje się w becie dostępnej od kilku miesięcy dla fundatorów.

pillars of eternity 2,pillars of eternity ii: deadfire
happy dogo

Lepszego początku wiosny nie mogliśmy sobie wyobrazić.

Gra, na którą czeka większość pasjonatów komputerowych gier fabularnych właśnie doczekała się nowego zwiastuna. W najświeższym materiale znajdziemy wszystkiego po trochu. Od prezentacji systemu walki i widowiskowych czarów, poprzez krótkie spojrzenie na mapę świata, a skończywszy na rozbudzających wyobraźnie lokacjach Archipelagu Martwego Ognia.

pillars of eternity 2

Co tu dużo pisać – całość zapowiada na większą, lepszą i bardziej kozacką grę. Tak jak powinno się tworzyć dobre sequele.

Sukcesy nierzadko rodzą się w ciszy. Kiedy wysokobudżetowa konkurencja bombarduje nas efekciarskimi materiałami, które wnoszą niewiele nowego do posiadanej przez nas wiedzy na temat danej produkcji, Obsidian obiera inną drogę – krótkich, konkretnych prezentacji nowości, jakich uświadczymy podczas zabawy w "Pillars of Eternity II".

pillars of eternity 2

Katrina Garsten, jedna z producentek studia, przedstawia nam zgniot ciekawostek związanych z drugą częścią serii, które zostały ujawnione w ostatnich dniach. Rzucono trochę światła na personalia pomagierów, jakich spotkamy na swojej drodze. Dodatkowo dowiemy się więcej na temat systemu obrażeń, usprawnionego cieniowania czy nowych animacji.

Studio Obsidian postanowiło zaserwować swoim wiernym fanom kolejny materiał z cyklu "małe a cieszy", promujący kontynuację ich hitu z 2015 roku – "Pillars of Eternity II: Deadfire". Tym razem Katrina Garsten, jeden z producentów gry, daje nam unikalny wgląd w zupełnie nowe animacje postaci, jak również całego otoczenia.

pillars of eternity

Nowości zaprezentowane na filmiku może nie sprawią, że nasze serce zacznie szybciej bić i będziemy mieli przemożną chęć rzucać pieniędzmi w ekran monitora, ale stanowią niemałą ciekawostkę dla pasjonatów gry, którzy bacznie przyglądają się zmianom, jakie przyniesie sequel.

To było przesądzone i każdy brał to za pewnik, ale dla dziennikarskiego obowiązku warto odnotować ten fakt. Zbiórka na „Pillars of Eternity II: Deadfire” przekroczyła właśnie próg 1.8 milionów dolarów, a oznacza to tyle, że w dniu premiery będziemy mogli się cieszyć pełnym polskim przekładem kinowym tej produkcji. O sam proces i jakość lokalizacji zadbają sami twórcy.

xoti,pillars of eternity 2

Przy okazji wspomniany pułap odblokował kolejnego, siódmego towarzysza, którego będziemy mogli przyłączyć do naszej załogi. To Xoti, czyli mniszka i kapłanka w jednym.

Zbiórka potrwa jeszcze przez 24 dni. Przekroczenie kolejnych progów spowoduje, że otrzymamy większą możliwość personalizacji gry (dodatkowe portrety, modyfikacje interfejsu czy tworzenie skryptów działania towarzyszy), więc jeżeli jeszcze nie zainteresowaliście się tą akcją – nadal warto.

Cóż, nie trwało to długo, bo zaledwie 23 godziny. Jednak, czy ktoś jest zaskoczony takim obrotem spraw? Wątpliwe.

pillars of eternity 2

Oczywiście, zebranie kwoty 1.1 mln dolarów nie oznacza końca kampanii i całkowitego zamknięcia zbiórki. Wprost przeciwnie – do jej zakończenia pozostało ponad 24 dni, a wraz z kolejnymi pieniędzmi na figowym koncie studia Obsidian, możemy odblokowywać dodatkowe opcje, które twórcy zaimplementują. Fundatorzy spowodowali, że w kontynuacji „Pillars of Eternity” pojawi się możliwość wybrania subklas, które z powodzeniem mogliśmy podziwiać w działaniu w „Baldur’s Gate II”, jak również podniesienie maksymalnego poziomu doświadczenia do 16-18. Natomiast kwestią godzin jest osiągnięcie progu powodującego, że do gry zostanie dodany zupełnie nowy (siódmy) towarzysz oraz polska wersja językowa.

Jak widzicie, gra jest warta świeczki. Wspomóc zbiórkę swoimi funduszami możecie pod tym adresem.

Wczytywanie...