droga_szamana_zamek_widmo

„Of Orcs and Men”, czyli nowy projekt studia Cyanide

2 minuty czytania

Macie już dość wcielania się w skórę wymuskanych bohaterów w lśniących zbrojach? Czujecie naturalną więź z zielonoskórymi i nie chcecie więcej przelewać ich krwi? Honor i słowo orka znaczą dla Was więcej niż ludzkie zaszczyty? Jeżeli tak, to z pewnością z zainteresowaniem będziecie śledzili informacje związane z kolejnym projektem studia Cyanide – „Of Orcs and Men”. Jak widać koniec targów E3 nie oznacza posuchy i ogólnej degrengolady newsowej.

Ja możemy zaobserwować na zwiastunie, pokierujemy dość niestandardowym duetem, który jednak opiera się na odrobinę oklepanym schemacie kontrastu. Generalnie przeciwieństwa się przyciągają, więc może to nie jest taki wielki grzech?

of orcs and men

Tak czy siak, ork to kupa mięsa, która posiada niesamowitą siłę, potrafiącą złamać człowieka odzianego w płytową zbroję niczym zapałkę. Natomiast goblin lubuje się w bardziej wysublimowanych technikach odbierania życia – ciche zabójstwa, trucizny, pułapki i tego typu nieprzyjemne rzeczy. Twórcy obiecują, że każda postać będzie posiadała własne drzewka umiejętności, które będziemy mogli rozwijać w dowolny sposób.

Historia umiejscowiona jest w mrocznym i brutalnym świecie, w którym to przebrzydłe Cesarstwo Ludzkie, ujmując kolokwialnie, trzyma za pysk wszystkie inne rasy. Najgorzej mają jednak zielonoskórzy. Gobliny są systematycznie prześladowane i poddawane czystce rasowej z byle powodu. Z kolei orkowie, którzy nie zginą w walce, trafiają do niewoli i zostają zepchnięci do roli taniej siły roboczej. Nie trzeba być omnibusem, aby domyślić się, że takie zachowanie szybko rodzi opór i wściekłość, w szczególności u wodza orków, który początkowo starał się łagodzić negatywne nastroje oraz zachować pokój.

of orcs and men

Otwarta konfrontacja nie wchodzi jednak w grę, gdyż Cesarstwo jest zbyt potężne i za dobrze zorganizowane. Nie, temu obślizgłemu wężowi trzeba uciąć głowę, aby drugi raz się nie podniósł. Dlatego też dwójka naszych bohaterów otrzymuje misję w stylu tych samobójczych – zamordować Cesarza, od którego to wszystko się zaczęło. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż na drodze dziarskiego duetu staną butni czarodzieje, cesarskie oddziały specjalne oraz tajemnicze Siostry Lamentu. Czy im się uda? O tym zadecydują już gracze.

„Of Orcs and Men” trafi na półki sklepowe na wiosnę 2012 roku.

Komentarze

0
·
gdy trafiają się tacy bohaterowie to wiadomo że fabuła gry trochę się "spłaszcza"... ;>

ale ludzie nareszcie zaczynają czaić o co chodzi graczom. zagranie po innej linie frontu z zupełnie odwrotnego punktu widzenia to jest to...

Dodaj komentarz

Wczytywanie...